01.11.17

Brazílsky režisér Eduardo Mattos v Kine Úsmev

Alt30collective a Kino Úsmev uvedie v nedeľu 5. novembra celoslovenskú premiéru krátkeho filmu Noturno brazílskeho režiséra Eduarda Mattosa. Film získal po celom svete viaceré ocenenia. Premietanie filmu sa uskutoční v rámci podujatia What the hell *** is? 

„Eduardov film som videl po prvýkrát na berlínskej premiére. Film má za sebou účasť na 30-tich festivaloch po celom svete a výhry na podujatiach ako Brazil international film festival 2017, Portugal international film festival 2017 alebo Amazon underground film festival 2017. V košickom Kine Úsmev budú mať diváci možnosť diskutovať s režisérom osobne. Špeciálne pre Košice sme tiež pripravili workshop pre mladých filmárov pod vedením autora filmu,“ uviedol dramaturg podujatia Tomáš Makara. 

Eduardo Mattos je brazílsky umelec a filmár, ktorý žije a pracuje v Berlíne od roku 2015. Tu vyštudoval filmovú réžiu a v roku 2016 uviedol svoj prvý krátky film Noturno. Film je o dvoch postavách, ktoré toho majú spoločného viac, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať: záujem o fotografiu, osamelosť a existencia mimo sociálneho života.

Po premiére filmu workshop

Okrem premietania filmu bude v pondelok 6. novembra od 16tej hodiny v Kine Úsmev prebiehať aj jednodňový workshop. Eduardo Mattos poskytne prehľad o všetkých oblastiach, ktorými sa režisér zaoberá pri práci na filme. Workshop je otvorený pre filmové projekty, pre umelcov z divadla, dokumentaristov alebo výtvarníkov. V rámci workshopu môžete zdieľať svoj nápad na krátky film a získať tak spätnú väzbu od režiséra.  

What the hell *** is? / Čo, do pekla, *** je?

Formát prednášok, prezentácií, projekcií a diskusií, ktoré sa zaoberajú nezodpovedanými otázkami jednak z oblasti súčasného vizuálneho umenia, hudby, filmu, ale taktiež horúcimi témami z oblasti verejného  života, ktoré súvisia  s kultúrou. Prvoradou ambíciou formátu What the hell *** is? je živou formou zoznámiť širokú verejnosť s umením a jeho témami, ktoré sa v dnešnej dobe netešia veľkej popularite. 

 

 

(Alt30collective)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím