04.06.17

Breh košického jazera sa zmenil na prehliadkové mólo

Foto: Veronika Janušková

Modely pochádzali z dielne košickej módnej značky VYVA, ktorá vznikla v roku 2013 ako komunitno-umelecký projekt vo výmenníku Važecká. „Je to taká pela mela. Rada to tak volám, pretože sme skupina žien od 11 do 65 rokov,“ hovorí koordinátorka projektu Jana Bučková. 

Kolekcia, ktorú modelky predviedli, má názov Modrá. Táto farba sa podľa Jany Bučkovej stala symbolom pre rozprávanie príbehu o ženách v rôznom veku a životných fázach. „Je to výpoveď aj o Vyve samotnej, keďže ako som už spomenula, našu značku tvoria ženy v každom veku.“

Modelky to nemali ľahké. Prehliadka sa začala tanečným vystúpením na malom pódiu umiestnenom tesne pod vodnou hladinou, ktoré vytváralo dojem, že dievčatá tancujú na vode. Ďalšie modelky šaty predvádzali na loďkách. „Keď som z tej loďky vystupovala, namočila som si šaty, a tie potom boli veľmi ťažké. Ale myslím si, že sme to všetky zvládli, aj keď to nebolo jednoduché," povedala jedna z modeliek Soňa Štefánková. 

(VH)
Foto: veja

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím