06.12.20

Čo číta, čo počúva, čo pozerá Soňa Jakešová

foto: Veronika Janušková

Cézar hodný potlesku

Televízor začala Soňa Jakešová vnímať ako chrlič reklám a negatívnych emócií, preto sa ho zbavila. Zato si rada pozrie dobré filmy. 

Naposledy ju zaujal životopisný seriál Dickinson o skvelej americkej poetke Emily Dickinson. „Moderný prístup réžie, ktorý do pohnutého života ústrednej postavy vniesol komediálne odľahčenie, zafungoval výborne. Prvá séria má desať častí, netrpezlivo čakám na pokračovanie,“ vraví riaditeľka a literátka.

Zaujal ju aj film Arranged (Dohodnuté) o priateľstve ortodoxnej Židovky a muslimskej ženy, ktoré boli učiteľkami na verejnej škole v Brooklyne. Nevšedne silno však na ňu zapôsobil taliansky film Cézar musí zomrieť (Cesare deve morire), ktorý v roku 2012 režírovali bratia Tavianiovci. V jednej z najprísnejších talianskych väzníc zaznamenávali, ako skupina odsúdených v rámci terapie nacvičuje predstavenie klasickej Shakespearovej tragédie Julius Caesar. 

„V autentickom prostredí väznice sa prelínajú dávne intrigy so životom reálnych odsúdencov. Film pre náročného diváka hodný potlesku,“ hodnotí S. Jakešová.

reklamná správa
 

Dámy vedia, čo je dôležité

Aj v muzike hľadá milovníčka krásnych slov v prvom rade zmysluplné texty. Z hudobných počinov jej aktuálne lahodí najmä Radůza, Szidi Tobias a Lucia Šoralová s kapelou Nerez. 

„Dámy vedia, čo je v živote naozaj dôležité. Autenticky dokážu sprostredkovať emócie pretavené do skvelých textov a hudby. Pre mňa ozajstná lahôdka.“

reklamná správa

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím