18.10.20

Do karantény putujú aj knihy v knižnici

ilustračná foto: Veronika Janušková

Presunuli sa do online priestoru

Zastavené hromadné podujatia v knižnici Jána Bocatia vykompenzovali aktuálnymi výstavami a ponukou v online priestore. Knižnica v ešte väčšej miere ako doposiaľ organizuje výstavy a aktualizuje ponuku na svojom literárnom e-magazíne www.knihynadosah.sk. VKJB aktuálne pozýva na výstavu zostavenú z autentických fotografií a spomienok s názvom Druhý život Vendulky V. - cesta za slobodou, ktorá je prístupná do 30. októbra v centrálnej požičovni na Hviezdoslavovej 5. Výstavu knižnica pripravila v spolupráci s Českým spolkom na Slovensku a Českým spolkom v Košiciach v rámci Dní českej kultúry 2020.

Výstava šperkov a fotografií

Výstavu šperkov a okrasných predmetov s názvom Príroda v šperku si záujemcovia môžu pozrieť v pobočke Terasa na Triede SNP 48/A do 13. novembra. Autorkou je Ľudmila Poláková, ktorá na výrobu originálnych šperkov používa epoxidovú umeleckú živicu a komponenty z chirurgickej ocele, striebra, pozláteného striebra.

V priestoroch pobočky KVP na Hemerkovej 39 knižnica pozýva na dve výstavy. Do 9. novembra si možno pozrieť expozíciu súťažných fotografií s názvom Pamätné tabule v Košiciach a do 23. októbra autorskú výstavu Handmade bábiky z tvorby Miroslavy Szotákovej.

reklamná správa

Svetové novinky v Koshi sushi!

Prinášame do Košíc svetové novinky ázijskej kuchyne v tej najvyššej kvalite. Sushi, poke, curry, ram

Zistite viac
 

Tipy na knižné tituly

Milovníci literatúry sa so svojimi obľúbenými autormi môžu stretnúť na portáli www.knihynadosah.sk. Aktuálne na ňom publikovali rozhovor so spisovateľom a teológom Danielom Pastirčákom, v odbornej štúdií Vzbúrenci slovenskí sa literárny vedec Matúš Marcinčin zaoberá (ne)povstaleckou povahou Slovákov. 

V rubrike Z poličky spisovateľ Ondrej Sokol, autor populárnych kníh Ako som Vozil Nórov I. a II., predstavuje svoje obľúbené knižné tituly. Zaujmú aj recenzie na knihy, ktoré sa nedávno dostali na slovenský knižný trh, ako aj ukážky z noviniek slovenských vydavateľstiev. Na literárnom portáli čitatelia nájdu pôvodnú slovenskú literárnu tvorbu a komiksy, ktoré boli vytvorené špeciálne pre magazín knižnice Jána Bocatia. Elektronický magazín ponúka takmer 400 diel od vyše stovky renomovaných autorov.

reklamná správa

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím