17.05.18

Francúzski a slovenskí mladí architekti prezentujú aj v Košiciach

Ilustračné foto: Archív TASR

Víťazné projekty mladých architektov môžu návštevníci vidieť v priestoroch Magistrátu mesta Košice a Univerzitnej knižnice Technickej univerzity Košice od piatka (18.5.)

Ide o tohtoročných laureátov súťaže nazvanej Albumy mladých architektov a krajinárov. Ako informuje magistrát na svojej webstránke, z celkového počtu viac ako 230 autorov vo veku do 35 rokov bolo ocenených odbornou porotou 15 architektonických a päť krajinárskych projektov a následných realizácií. Putovnú výstavu mohli vidieť návštevníci vo viacerých francúzskych mestách. Na Slovensku bola doteraz inštalovaná len v Bratislave.

reklamná správa

V Košiciach bude nainštalovaná do 15. júna. Súťaž organizovaná ministerstvom kultúry vo Francúzsku v spolupráci s inštitúciou Cité de l'architecture du patrimoine je výnimočná v tom, že súťažiaci sa do nej prihlasujú nie projektmi, ale ich realizáciami.

(TASR,RR)

Čítajte viac: výstavy Košice

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím