PR 27.03.17

Jungle Label krstí svoj druhý album

Košická funky kapela Jungle Label so speváčkou Katkou Demskou si z Kasární/Kulturparku odniesla ešte v roku 2015 cennú trofej z autorskej pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad s chytľavou funky piesňou Len ty a ja. 4. apríla sa na pódium opäť vráti a pokrstí svoj druhý album.

Štúdiový album s názvom WHO´S GONNA PAY FOR THAT?!, vznikol koncom minulého roka. Nájdete na ňom funky-tanečné skladby ako Dancefloor alebo akustickejšiu stránku kapely v skladbe s názvom Travelling Further. Priam rockový úlet spoznáte v piesni Make It Break It. Jungle Label radi skladajú a spievajú v anglickom jazyku avšak v skladbe RVP, ktorú taktiež nájdete na albume, spieva Katka Demská po slovensky.

Album pokrstí legenda

Krstným otcom bude Fred Wesley, americký jazzový a funkový trombónista. Známy je spoluprácou s Jamesom Brownom, ako aj s americkou funk- rockovou skupinou Parliament-Funkadelic.

Produkcia košickej kapely pozostáva z vlastnej tvorby, ale aj z coverov najlepších funkových kapiel. V tvorbe nájdete vplyvy Earth, Wind and Fire alebo kráľa funku Jamesa Browna, no rovnako inšpiratívni sú mladší hudobníci ako Bruno Mars či Jamiroquai. S anglickými textami sa snažia preraziť aj v zahraničí.

Podarilo sa !!! Album "WHO´S GONNA PAY FOR THAT?!" príde pokrstiť svetová legenda Fred Wesley !!! 4.apríl KASÁRNE/KULTURPARK

Posted by Jungle Label on 20. február 2017

 

Koncertujú vyše dvoch rokov

Hudobný žáner funky zažíval svoju najväčšiu slávu ešte v 70. rokoch minulého storočia a jeho najznámejšími znakmi boli silná basová linka, ostrá gitara a výrazné rytmické dychy. Tento štýl sa predral až do moderných skladieb v podaní Bruna Marsa či Jamiroquai, ktorými je kapela inšpirovaná. V tomto duchu sa snaží kráčať aj košická formácia. Jungle Label koncertuje viac ako dva roky, pričom svoje pódiové skúsenosti čerpala od svojich „hudobne starších“ kolegov z brandže. Boli predkapelou na koncertoch Peter Bič Projekt a britskej legendy Shakatak. Vystupovali tiež v rámci programu  Košické rozprávkové Vianoce či na festivale My sme východ a na rôznych ďalších.

 

(ML)
Foto: archív jl

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím