05.09.16

Košice opäť ovládne divadlo

DNES
Zdieľať:

Už o necelé dva týždne ožijú Košice 10. ročníkom Festivalu divadiel strednej Európy. Občianske združenie Košické divadlo ponúkne divadelné zážitky od stredy 7. septembra do nedele 11. septembra 2016.  

Festival od svojho prvého ročníka prináša divadlo priamo za divákmi. „Aj v tomto roku sa časť festivalového programu odohrá priamo na ulici, pred Historickou budovou divadla. Určite zaujímavým zážitkom budú aj dve predstavenia v netradičnom priestore divadelných dielní,“ hovorí riaditeľ festivalu František Ténai.  

Pred divadlom aj v divadle

Festival otvorí výstava Divadelného ústavu Bratislava a slávnostný koncert DIVADLOKOSICE.SK. Na Malej scéne ŠD sa vo štvrtok 8. septembra najprv predstaví Sláva Daubnerová, držiteľka viacerých divadelných cien vrátane prestížnych DOSIEK, s monodrámou Solo Lamentoso. Večer festivalového štvrtka bude patriť divadlu Zagrebačko kazalište mladih z chorvátskeho Záhrebu, do Košíc príde aj Divadlo Gasparego z Liptovského Mikuláša i brnenské Divadlo Facka. Z maďarského Vácu zavíta Váci Dunakanyar Színház, poľský Wroclav reprezentuje Teatr na Walizkach so Satiriádou a milovníkov tanečného divadla určite poteší známy Pražský komorný balet.  

Zahraničné predstavenia s titulkami

Predstaví sa aj Teatr Polsky z Bydgoszczu, Túlavé divadlo z Trnavy a Ľvovské akademické divadlo Lesja Kurbasa z Ukrajiny. Vstup na predstavenia pred historickou divadelnou budovou a v divadelných dielňach je voľný. Vstupenky na predstavenia na Malej scéne a v Historickej budove ŠD Košice je možné zakúpiť v dennej pokladni divadla alebo cez portál www.navstevnik.sk. Predstavenia zahraničných divadiel uvedú so slovenskými titulkami.  

(SD)
Foto: archív ŠD Košice    

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím