12.07.19

Košický súbor Hornád získal hlavnú cenu prestížnej súťaže

foto: FS Hornád

Folklórny súbor Hornád z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach sa stal laureátom XXIV. ročníka medzinárodného festivalu vysokoškolských folklórnych súborov Akademický Zvolen 2019. Na slávnostnom galakoncerte v divadle J. G. Tajovského vo Zvolene mu vo štvrtok večer odovzdali hlavnú cenu festivalu – Zvolenskú fujaru.

Víťazný program súboru Hornád s názvom Ostrov je choreografia, ktorá inscenuje tanečnú príležitosť počas dožinkových slávností v obci Ostrov v južnom Zemplíne v období po druhej svetovej vojne. Autorom choreografie je Štefan Štec a autorom hudobného spracovania je Dominik Maniak.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Osobitým ocenením festivalu bola Cena primátorky mesta Zvolen, ktorú Lenka Balkovičová odovzdala folkloristom súboru Ratilio z Univerzity vo Vilniuse v Litve. 

Rektor Technickej univerzity vo Zvolene Rudolf Kropil odovzdal štafetu organizovania akademického folklórneho festivalu do rúk prorektora Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre Miroslava Tvrdoňa, organizátora festivalu Akademická Nitra 2020. 

Na festivale sa zúčastnilo osem folklórnych súborov zo Slovenska a štyri súbory zo zahraničia, čo tvorilo viac ako 350 mladých ľudí. Podľa organizátorov súťažné večery v Divadle J. G. Tajovského a Festivalové večery na Námestí SNP vo Zvolene, ako aj krojovaný sprievod mestom potvrdili, že obyvateľom tohto regiónu je slovenský folklór veľmi blízky.

Záznam víťaznej choreografie zo súťažného galavečera v Divadle Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene:

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím