12.07.19

Košický súbor Hornád získal hlavnú cenu prestížnej súťaže

foto: FS Hornád

Folklórny súbor Hornád z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach sa stal laureátom XXIV. ročníka medzinárodného festivalu vysokoškolských folklórnych súborov Akademický Zvolen 2019. Na slávnostnom galakoncerte v divadle J. G. Tajovského vo Zvolene mu vo štvrtok večer odovzdali hlavnú cenu festivalu – Zvolenskú fujaru.

Víťazný program súboru Hornád s názvom Ostrov je choreografia, ktorá inscenuje tanečnú príležitosť počas dožinkových slávností v obci Ostrov v južnom Zemplíne v období po druhej svetovej vojne. Autorom choreografie je Štefan Štec a autorom hudobného spracovania je Dominik Maniak.

reklamná správa

Osobitým ocenením festivalu bola Cena primátorky mesta Zvolen, ktorú Lenka Balkovičová odovzdala folkloristom súboru Ratilio z Univerzity vo Vilniuse v Litve. 

Rektor Technickej univerzity vo Zvolene Rudolf Kropil odovzdal štafetu organizovania akademického folklórneho festivalu do rúk prorektora Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre Miroslava Tvrdoňa, organizátora festivalu Akademická Nitra 2020. 

Na festivale sa zúčastnilo osem folklórnych súborov zo Slovenska a štyri súbory zo zahraničia, čo tvorilo viac ako 350 mladých ľudí. Podľa organizátorov súťažné večery v Divadle J. G. Tajovského a Festivalové večery na Námestí SNP vo Zvolene, ako aj krojovaný sprievod mestom potvrdili, že obyvateľom tohto regiónu je slovenský folklór veľmi blízky.

Záznam víťaznej choreografie zo súťažného galavečera v Divadle Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene:

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím