19.11.18

No Name sú úspešní aj v Španielsku, možno ho zaradia do zoznamu zastávok turné!

Foto: FB No Name

Kapela No Name je úspešná aj za hranicami Slovenska. Hudobníkov potešila príjemná správa zo Španielska. Pesnička „Povedz mi“ z dnes už megaúspešného albumu „S Láskou“ sa v Španielsku v rámci ITUNES popchart dostala do hitparády.

Skupina No Name už roky dokazuje, že jej úspech presahuje hranice Slovenska. Kapela získala už desaťkrát v Českej republike prestížne ocenenie Slávik bez hraníc. Teraz prišla chvála zo Španielska.

„Dostali sme oficiálny mail spoločnosti Believe Digital, ktorá monitoruje celý hudobný, digitálny svet. Oznámili nám, že pesnička Povedz mi je aktuálne 116-ta najpočúvanejšia v I tunes popchart v Španielsku. Je jasné, že nás to veľmi potešilo. Zvažujeme, že pripravované akustické turné rozšírime aj o Španielsko,“ smeje sa Igor Timko.

reklamná správa

Spolupráca s kapelou Chinaski 

Veľký úspech má na konte aj nový jedinečný singel No Name „Ži...a nech žít“, ktorý chalani nahrali k 100. výročiu založenia Československa a Igor Timko ju otextoval a naspieval po slovensky a po česky.

Foto: Filip Nagy:
Foto: Filip Nagy

„Pesnička spustila veľký ohlas, a okamžite sa nám začali ozývať organizátori. Na koncerte na Staromestskom námestí na výročie vzniku ČSR sme museli dať prídavok. Skladbu „Ži...a nech žít“. Bolo to nádherné, v záverečných tónoch odbil Orloj. Moderátor programu Martin Hrdinka vyhlásil: dámy a pánové, toto sa už nikdy nezopakuje. Bolo to veľmi emotívne,“ neskrýva dojatie Igor Timko.

Skupina dostala okamžite ponuku koncertovať v Bruseli pri príležitosti 1918 – 2018. Spolu so skupinou Chinaski odpálili úžasný koncert. Novinku zahrali aj na koncerte 100 rokov Česko-Slovenska. Zaznela v spoločnosti interpretov ako Jarek Nohavica, Lucie Bílá či Miro Žbirka. 

Obe skladby zahrajú obľúbení hudobníci na No Name Acoustic tour 2019, ktorú naplánovali od februára až do apríla budúceho roka. Igor Timko, spev, Dušan Timko, gitara, Ivan Timko, bicie, Roman Timko, gitara, Vilo Gutray, basa a Zoli Šallai, klávesy, sa tešia na slovenských a českých fanúšikov. Na turné ich čaká spolu 23 koncertov, 8.marca potešia koncertom aj Košičanov. 

reklamná správa

(ROČ)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím