09.01.19

Pohodové sviatky bez plánov a „šaľene“ koncerty

foto: Veronika Janušková

Známy muzikant Ondrej Kandráč s manželkou Erikou navštívili rannú šou KISS RÁDIA s Diou a Peťom naozaj v dobrej nálade plnej smiechu. Prezradili, ako sviatkovali a navnadili na turné plné talentovaných hostí.

Pohodové Vianoce – tak vyzerali sviatky u Kandráčovcov. „Za ničím sme sa nenáhlili. Boli sme v kruhu našej rodinky, dvoch malých detičiek. Manželka dobre vyvárala, veď je to aj vidno,“ ukázal na seba Ondrej Kandráč. Dodal však, že si viac než chutné jedlo užil to, že majú v rodine jeden druhého.

Manželka Erika sa okrem varenia a pečenia tešila zo snehu. „Zažili sme naozaj veľa snehu, pretože sme boli navštíviť Ondrejovu mamku a tam ho napadlo vyše meter a pol,“ podotkla. Silvester strávili v Nízkych Tatrách. Práve tam mal Ondrej pracovnú povinnosť v jednom hoteli, kde moderoval večer plný zábavy.

O Ondrejovi je známe, že v ňom koluje rusínska krv. Rusíni síce oslavujú Vianoce i koniec roka o dva týždne neskôr, no manželia priznali, že tohto zvyku sa nedržia. Vidia v tom však jednu výhodu. „Keď raz príde koniec sveta, Rusíni budú žiť ešte o dva týždne dlhšie,“ zasmial sa.

reklamná správa

Príďte sa zabaviť na galavečer H2o OK Slovakia

Lístky v predpredaji na kúpalisku Červená hviezda

Zistite viac

Bežný deň v klipe

Manželia prezradili, že tieto Vianoce oslávili jedenáste výročie svojho zasnúbenia. „Máme sa stále radšej a radšej. Myslím to vážne. Sú aj chvíle, keď sa pochytíme, ale život je o kompromisoch. Stále to prejde a je nám dobre,“ vyjadrila Erika Kandráčová.

Romantiku zažili spolu pri natáčaní klipu k piesni Tisíc a jedna noc, ktorú spieva Ondrej spolu s Celeste Buckingham. „Kameraman za nami prišiel už skoro ráno. Bol to náš bežný deň, sú v klipe aj naše deti. Natáčanie bolo pre nás veľmi prirodzené,“ dodala Erika.

Ako vlastne Ondrej manželku pred rokmi zbalil? „Počas gymnaziálnych liet som nosil zásadne havajské košele a mal som čierny kufrík. Nikto nevedel, čo sa v ňom skrýva. Bolo v ňom obrovské srdce, ktoré som jedného dňa Erike venoval. Ale nie, pravda je taká, že Erika si raz prišla po podpis po jednom z koncertov a tam sa to celé zlomilo...“ 

Pohodové sviatky bez plánov a „šaľene“ koncerty

[[currentTimeStr]]
14:45

Na východe telom aj dušou

Rok 2019 sa bude pre manželov odvíjať od Ondrejovej práce. Tej bude požehnane, no hrdo prezradil, že ostáva na východe, do Bratislavy sa sťahovať neplánuje. 

„Som tu telom aj dušou. V Košiciach, som východniar. No náš pán farár hovorí, že ak chceme Boha rozosmiať, máme mu povedať niečo o svojich plánoch. To je večná veta. Neplánujem si preto nič, beriem život tak ako ide. Teším sa z toho, že ľudia majú radi našu hudbu, počúvajú naše pesničky, majú radi relácie, ktoré robíme, a že nám fandia. Snažím sa im to vynahradiť tým, že to robíme poctivo.“

reklamná správa

„Budze to šaľene“

Košičania môžu Kandráčovcov vidieť a počuť 15. a 16. januára v športovej hádzanárskej hale v rámci vystúpení pod názvom Šaľene turne. „Teším sa, že pozvanie prijal Karel Holas z kapely Čechomor. Príde na východ už o deň skôr. Erika, teš sa, máš mu niečo dobré uvariť u nás doma,“ upozornil spevák.

Hosťovať bude na koncerte aj Kristína Peláková, Ondrejova mama Monika Kandráčová a orchester bude posilnený o dychovú sekciu a ďalších umelcov. „Hoci koncert začína o siedmej večer, už o šiestej vystúpi kapela Sokoly, s ktorou to ťahám v jednom televíznom formáte. Zahrajú 50-minútový set. Budze to šaľene!“

Ondrej Kandráč so svojou bandou dokáže dokonale strhnúť i zabaviť publikum. foto: rchív ok
Ondrej Kandráč so svojou bandou dokáže dokonale strhnúť i zabaviť publikum. foto: rchív ok
Kto sú Kandráčovci
Kandráčovci, pôvodným názvom Ľudová hudba Ondreja Kandráča, je východoslovenská hudobná skupina, ktorú v roku 2004 založil primáš Ondrej Kandráč z Krásnej Lúky. Hrajú predovšetkým ľudové piesne (okrem slovenčiny aj v rusínčine), ale v menšej miere aj vlastnú tvorbu. Ako doteraz jediní získali na Slovensku platinovú platňu za ľudovú hudbu, a to celkom štyrikrát. (WIKI)

 

(DG, PD, SZ)
foto: Veronika Janušková

Sympatická dvojica Erika a Ondrej Kandráčovci navštívili KISS

Viac k téme

08.01.19
Sympatická dvojica Erika a Ondrej Kandráčovci navštívili KISS

reklamná správa

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím