11.10.16

Politika a svedomie Václava Havla

Spisovateľ a dramatik, jeden z prvých hovorcov Charty 77, výrazná osobnosť politických zmien v roku 1989, posledný prezident Československa a prvý Českej republiky. To bol Václav Havel.

Jeho výroky k témam slobody i neslobody, rovnako ako jeho výzvy kade sa uberať, aj naďalej nastavujú nemilosrdné zrkadlo súčasnému svetu.

Knižnica pre mládež mesta Košice v priestoroch pobočky LitPark na Kukučínovej ulici otvorila výstavu Václav Havel – Politika a svedomie. Výstava, ktorá je venovaná Havlovým nedožitým osemdesiatinám, pozostáva z dvadsiatich šiestich panelov. Návštevník na nich nájde slávne aj menej známe myšlienky z jeho textov a verejných prejavov. Citáty sú výstižne doplnené fotografiami, ktoré podtrhujú naliehavosť týchto výziev.  

Výstavu pripravil Ústav pre štúdium totalitných režimov v spolupráci s Českými centrami a Knižnicou Václava Havla. Knižnici pre mládež mesta Košice ju sprostredkovalo České centrum v Bratislave. Návštevníci si ju môžu pozrieť  do 24. októbra 2016. 

(EKA)
Foto: archív KD

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím