15.09.20

Pyramída na Terase sa premení na miesto hudby a príbehov

Foto: MČ Košice - Západ

Už po šiestykrát dominanta Terasy, obrátená pyramída, otvorí svoje brány exkluzívne projektu „Prima Musica Pyramída“. 

Ten počas 4 stredajších večerov, vždy o 18. hodine ponúkne návštevníkom zmes rôznych hudobných žánrov ale i zábavných historiek, gagov, vtipov či príbehov legiend umenia. Organizátorom projektu je mestská časť Košice - Západ.

reklamná správa

V Košiciach teraz s bonusom až do 27%!

Pozrite si špeciálnu ponuku skladových vozidiel Audi v Moris Slovakia.

Zistite viac
 

Veselí mnísi

Koncertné defilé začne v stredu 16. septembra v podaní veselých mníchov - Kapucínov. Azda najznámejší spievajúci mnísi na Slovensku brázdia hudobnú scénu „medzi nebom a zemou“ už 25 rokov a ich piesne si vypočuli tisícky poslucháčov. Ako jedna z mála gospelových formácií má v radoch fanúšikov aj neveriace publikum, a to najmä pre svoj vtip, skvelé hudobné spracovanie a nadšenie pre život. Kapucíni so svojou „šou“ prinesú odľahčenú optiku na život a tiež spomienky na zakladajúceho člena, speváka a hudobnú legendu Stanleyho Šáškyho.

Brilantný Dvořák

Druhý koncert v pyramíde pod názvom Dvořák – hudba života, 23. septembra, ulahodí najmä priaznivcom opery a poézie. Tento hudobno-dramatický projekt nie je dejepisom o najslávnejšom českom skladateľovi. Je to fúzia nádhernej hudby, brilantného operného spevu a hereckého prejavu, zachytávajúca niekoľko najväčších zlomových okamihov života majstra Antonína Dvořáka so sebe vlastným „hudobným“ pohľadom na svet, v podaní umelcov Štátneho divadla Košice - herca Petra Cibulu, operného sólistu Mariána Lukáča a klaviristky Júlie Grejtákovej.

reklamná správa

Absolventi v praxi

Prví úspešní absolventi odboru technik vodár vodohospodár doplnili rady vodárov.

Zistite viac

Pokračovanie článku je na ďalšej strane.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím