07.11.17

Rómeo a Júlia v novom šate

Foto: Veronika Janušková

Bábkové divadlo v Košiciach obnovuje po deviatich rokoch svoju experimentálnu scénu Jorik. Ako prvú uvedie činohernú inscenáciu Romeo & Juliet, v ktorej zaznejú skladby kapely No Name.

S úvodnou hrou od najslávnejšieho dramatika Williama Shakespeara je spokojný aj riaditeľ bábkového divadla Pavol Hrehorčák. „Rómea a Júliu každý pozná. Je to typ divadla, ktorý je zameraný na veľkých klasikov v netradičnom šate a v tomto chceme pokračovať naďalej,“ vysvetlil.

Igor Timko v divadle

Divadlo získalo k opätovnej spolupráci svojho dvorného režiséra a scénografa Valentína Kozmenka-Delinde, ktorý sa režisérsky podpísal pod väčšinu inscenácií v prvom období fungovania scény Jorik. Pre Shakespearovu tragédiu vytvoril libreto, hudobne sa na inscenácii podieľal spevák kapely No Name Igor Timko. Známe piesne kapely No Name sa tak objavujú v novom kontexte, sú len trochu upravené a aranžované do vzťahov v rámci slávnej tragédie o dvoch zaľúbených mladých ľuďoch, ktorých rodiny bojujú proti sebe.

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac

Ako uviedol dramaturg Ľubomír Šárik, v hre sa prepája hudba ako nosič modernej doby s tradičným osudovým príbehom. „Je to tragédia so spevmi, ktoré vyjadrujú lyrický podtext, ktorý v tom texte je,“ dodal.

Premiéru hry si môžete pozrieť už tento piatok o 19. hodine v sále Jorik na Tajovského 4.


Foto: Veronika Janušková 

(TASR, JH)
 

Čítajte viac: divadlo

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím