21.09.17

Štátne divadlo má nominácie na DOSKY 2017

foto: šd

Divadelné ocenenia sezóny DOSKY sa od svojho založenia v roku 1996 stali najznámejšou cenou odovzdávanou na Slovensku v oblasti divadla. Tohto roku sa dve inscenácie Štátneho divadla Košice premiérované v minulej divadelnej sezóne objavili v troch kategóriách v nomináciách na prestížne ocenenie, ktoré udeľuje Asociácia súčasného divadla. 

„V kategórii Najlepší ženský herecký výkon je nominovaná Táňa Pauhofová za postavu Anny Frankovej v inscenácii baletu Ondreja Šotha a Zuzany Mistríkovej Denník Anny Frankovej. Táto úspešná inscenácia je nominovaná aj v kategórii Mimoriadny počin v oblasti tanečného divadla. Nomináciu získala aj inscenácia opernej prvotiny Richarda Wagnera Víly v réžii Lubora Cukra a hudobnom naštudovaní Roberta Jindru v kategórii Mimoriadny počin v oblasti operného divadla,“ informoval hovorca divadla Svjatoslav Dohovič. 

Ceremoniál DOSKY 2017 sa uskutoční 15. októbra od 20.00 hodiny v Sále činohry novej budovy SND v Bratislave.

Čítajte viac: divadlo

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím