20.01.20

TIPY pre Košičanov: TOP udalosti na tento týždeň

foto: Veronika Janušková

V metropole východu sa je na čo pozerať! Pozrite si prehľad naj podujatí, ktoré nás čakajú tento týždeň a vyberte si to svoje. 

Foto:
Foto: FB/Ťažký týždeň s Janom Gorduličom

Ťažký týždeň s Janom Gorduličom LIVE
utorok 21. 1., 19.00 hod., Historická radnica

Po úspešnej novembrovej akcii sa vracajú do Košíc s ešte vymakanejším vystúpením! Nenechajte si ujsť príležitosť zorientovať sa v aktuálnych udalostiach a zasmiať sa na veciach, ktoré sú bežne na plač. Živé natáčanie Ťažkého týždňa, živý Jano Gordulič, zaujímaví hostia a dobre zásobený bar v bezprostrednej blízkosti sedenia.

reklamná správa

PRIAMO Z FARMY ZEMPLÍNSKE JASTRABIE

Paradajky, zemiaky či zdravá farmárska kapusta. Slovenská zelenina exkluzívne v potravinách KLAS.

Zistite viac
 

Tri noci
utorok 21. 1., 19.00 hod., Bábkové divadlo v Košiciach

Bábkové divadlo v Košiciach a divadlo Thália pripravili v roku 2019 spoločný umelecký projekt nazvaný „Tradičnosť substrátu v medzikulturálnej tvorbe“. Hlavným výstupom projektu je uvedenie snovej komédie poľského autora Slawomira Mrožka s názvom Tri noci na experimentálnej scéne Jorik Bábkového divadla v Košiciach. Slawomir Mrožek patrí k najznámejším predstaviteľom tzv. východného bloku absurdnej drámy a režisér József Czajlik už jeho dielo režíroval aj v Budapešti. Okrem herečky  Lucii Hurajovej sa v hre predstaví aj Pétra Nádasdiho (divadlo Thália) a dvoch členov umeleckého súboru BDK (Erika Orgován Molnárová, Peter Creek Orgován).

Foto:
Foto: archív Múzeum Vojtecha Löfflera

Rozhovory pri umení s Milanom Kolcunom
streda 22. 1., 17.00 hod., Múzeum Vojtecha Löfflera

Nenechajte si ujsť obľúbené Rozhovory pri umení - tentoraz so skvelým sprievodcom mestom Košice, Košičanom roka 2019, spisovateľom i pedagógom a vášnivým milovníkom umenia Milanom Kolcunom. Dozviete sa o ňom i to, čo možno ani sám netuší.

Workshop linorytu v Göbekli Tepe
štvrtok 23. 1., 10.00 hod., Tabačka/Kulturfabrik

V našej minulosti sa skrýva mnoho otáznikov. Turecký chrám Göbekli Tepe, ktorý sa datuje neuveriteľných 11 600 rokov pred naším letopočtom, by väčšina archeológov odvrhla, pretože dovtedy sme podľa nich boli jednoduchými lovcami a zberačmi. Tento chrám doteraz ostáva pre vedu hádankou. Bohužiaľ, dnes sa nachádza vo vojnovej zóne a dodnes nie je odkrytých ani 10% plochy chrámového komplexu. Predstavme si preto na chvíľu, že sa aspoň pomocou projekcie dokážeme preniesť do najstaršej kamennej stavby na svete. Prezrieme si detailne najznámejšie objekty a rytiny a pomocou média linorytu sa pokúsime vžiť do kože pravekého dizajnéra, ktorý dotvára chrám pomocou symbolov. 

Foto:
Foto: FB/Matej Adámy Comedy

Silné reči: Matej Adámy - Správa o stave republiky 2020
piatok 24. 1.,19.00 hod., Historická radnica

Rok 2019 bol na zásadné udalosti bohatý. Ak máte radi ostrú politickú a spoločenskú satiru, večer s Matejom Adámym je vhodný práve pre vás. Matej prednesie svoju Správu o stave republiky 24. januára v Historickej Radnici v Košiciach. Buďte tam tiež. Ako hosť sa predstaví Marián Psár.

Foto:
Foto: FB/IN TIME - oficiálna stránka

In Time a Bobova diéta- dvojkoncert
piatok 24. 1., 19.30 hod., Tabačka/Kulturfabrik

Fanúšikovia označujú hudbu Bobovej diéty prívlastkami nápaditá, hravá, nadčasová. Žánrovo sa radi pohybujú na pomedzí jazzu, folku a world music. Hrajú takmer výlučne vlastné autorské skladby. Druhá v poradí vystúpi košická kapela In Time. Napriek krátkej štvorročnej existencii skupina nahrala dva štúdiové albumy a obrazovo k nim stvárnila množstvom videoklipov. 

Foto:
Foto: FB/Angry Birds on Ice

Angry Birds on Ice – Košice
sobota 25. 1., 13.00 hod., Steel Aréna

Premiéra novej a jedinečnej ľadovej revue Angry Birds on Ice sa bude konať v našich krásnych Košiciach. Krásne kostýmy, dych vyrážajúca akrobacia a hudba vytvorená špeciálne pre túto show - to všetko môžete zažiť v STEEL Aréne. 

Foto: Košice - Mesto Košice
Foto: Mesto Košice

Novoročný koncert
nedeľa 26. 1., 18.00 hod., Historická radnica

Po roku, takmer presne na deň, sa opäť otvoria brány Košickej Rozprávkovej Pošty, aby sa rozdelil výťažok z Primátorského punču tým, ktorí si sami pomôcť nevedia a veľmi to potrebujú. Poslami dobrých správ pre Arcidiecéznu charitu, Vysoko špecializovaný odborný ústav geriatrický sv. Lukáša v Košiciach, Domov sociálnych služieb DOMKO v Košiciach a ETP Slovensko v roku 2020 budú Petra Černocká a Jiří Pracný, Veronika Rabada so skupinou, Martin Harich s priateľmi, Košický komorný orchester pod vedením Igora Dohoviča, Tanečné štúdio Adriany Vrbovej  a moderátor Richard Herrgott.    

reklamná správa

OBSLÚŽIME VÁS DOMA!

Hygienicky pripravované a zabalené jedlá aj novinky z KOSHI SUSHI Vám donesieme až domov.

Zistite viac
        

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím