10.09.16

V Košiciach prebieha divadelný maratón

DNES
Zdieľať:

Ešte do nedele potrvá Festival divadiel strednej Európy, ktorý odštartoval v stredu. Jedenásť predstavení odohrajú hostia zo Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Ukrajiny a Chorvátska.   

Okrem historickej budovy a Malej scény Štátneho divadla Košice sa predstavenia odohrajú aj v priestore medzi hlavným vchodom do divadla a spievajúcou fontánou. V sobotu večer bude program pokračovať aj na skúšobnom javisku v administratívnej budove divadla v dvore na Hlavnej 58 a záverečné predstavenie budú hostiť Dielne Štátneho divadla Košice na Južnej triede 60. „Diváci tak budú môcť opäť nazrieť aj do netradičných priestorov, v ktorých sa rodia divadelné inscenácie Štátneho divadla Košice.“ dodáva riaditeľ festivalu František Ténai.

Včera večer odohralo svoje Etudy, etudy, etudy priamo na ulici Divadlo Facka z Brna, ktoré bolo náporom pre bránice divákov. Po ňom nasledovala dráma poľského dramatika Witolda Gombrowicza - Ivona, princezná burgundská, ktoré v netradičnom spracovaní odohralo divadlo z maďarského Vácu.

 

Etudy3VEJA

ETUDY VEJA

Etudy_7VEJA

Etudy2VEJA

Etudy_4VEJA

Etudy_5VEJA
 


Foto: Veronika Janušková      

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím