05.05.18

Výstava „Práve teraz“ ponúka práce učiteľov Školy úžitkového výtvarníctva

Foto: Veronika Janušková

Škola úžitkového výtvarníctva v Košiciach pripravila výstavu s názvom Práve teraz. Prezentuje na nej súčasné umelecké práce svojich pedagógov, v ktorých reflektujú dianie okolo seba. Výstavu sprístupnili v týchto dňoch v priestoroch Kasární Kulturpark vo výstavnej sieni Bravo, potrvá do 27. mája.

Cieľom výstavy je predstaviť prácu pedagógov, ktorí v súčasnosti pôsobia na Škole úžitkového výtvarníctva v Košiciach. Ako uviedol kurátor výstavy a pedagóg tejto školy Julián Tupta, zámerom bolo ukázať kvalitu a spôsob práce učiteľov, ktorí svoje zručnosti a skúsenosti odovzdávajú svojim študentom.

reklamná správa

„Výstava Práve teraz má byť o umeleckej prezentácii pedagógov školy. Je akýmsi balíkom, ktorý škola ponúka svojim žiakom. Návštevníci tak získajú prehľad o ľuďoch, ktorí odovzdávajú svoje „know how“ ďalej, teda ďalším generáciám,“ poznamenal Tupta. Výstava prezentuje rôzne techniky i štýly. Návštevník tam nájde práce od grafického dizajnu, umeleckej fotografie, športovej módy, šperkov až po priestorový a priemyselný dizajn.

(TASR, SŠ)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím