PR 10.01.18

Košičan roka 2017: Nominácie

Jednotlivcom či subjektom na Košiciach záleží. Všetci sú odlišní a bojujú za niečo iné. Spája ich však jedno - osud nášho mesta a jeho obyvateľov im nie je ľahostajný. Patria k nim aj Hipstersaurus Rex Apps - slovenský startup zameraný primárne na vývoj hier pre mobilné zariadenia či Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie (UVLF) Košice, ktorá minulý rok zriadila Univerzitnú veterinárnu nemocnicu. Rozhodnite o tom, ktorá osobnosť a subjekt postúpi do 2. kola ankety KOŠIČAN ROKA 2017.


MÁRIA FRANKOVÁ 
nominácia osobnosť

Líderka mimoriadneho projektu, ktorý vznikol v Košiciach v roku 2015. Startup Hipstersaurus Rex Apps má záujem vyvíjať hry schopné diagnostikovať sociálne zručnosti človeka. Zakladatelia sa pri ich tvorbe nezameriavajú len na ich hru a zábavu, ale aj na hľadanie potenciálu na trhu, ktorý sa postupne orientuje na hry založené na virtuálnej realite a prvkoch umelej inteligencie. Mária Franková je študentka odboru inteligentných systémov na Fakulte elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach (TUKE). V jej prípade ide o druhé vysokoškolské štúdium - už má vyštudovanú Ekonomickú fakultu TUKE. Startup sa stal v roku 2017 víťazom kategórie Informačné technológie, mobilné technológie a web v súťaži Slovak University Startup Cup 2017, vyhral tiež súťaž Nadácie Tatra banka – Business Idea 2017. 

Čo hovorí na nomináciu? „Úprimne povedané, som veľmi prekvapená. Nielen ja, ale aj môj kolega Janko, s ktorým som v tíme. Nominácia znamená, že náš startup ide dobrým smerom, aj keď sme na začiatku cesty. Verím, že medializáciou našej nominácie sa ľudia, ktorí váhajú, či je možné skĺbiť štúdium, startup alebo iné aktivity, nechajú inšpirovať.“


UVLF KOŠICE 
nominácia subjekt

Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach je jedinou inštitúciou svojho druhu v Slovenskej republike v oblasti vysokoškolského vzdelávania vo veterinárnej medicíne a jednou z dvoch inštitúcií poskytujúcich vzdelávanie v oblasti farmácie. V areáli univerzity vo februári 2017 otvorili Univerzitnú veterinárnu nemocnicu. Jej súčasťou je chirurgická ambulancia, ortopédia, oftalmológia, onkológia, stomatologická ambulancia či viacero operačných sál so špičkovým vybavením. Na Slovensku unikátnym je inkubátor pre malé zvieratá či špeciálny laminárny box na prípravu liekov pre onkologických pacientov. 

„Informáciu o našej nominácii v ankete KOŠIČAN ROKA 2017 sme prijali s potešením i zadosťučinením, že ani nie celý rok po svojom otvorení si nemocnica získala medzi Košičanmi dobré meno a našla si početnú klientelu. Našou snahou je poskytovať to najlepšie vzdelanie svojim študentom, vysoko odbornú starostlivosť našim zvieracím pacientom a špičkový medicínsky výskum využiteľný nielen pre zdravie zvierat, ale aj ľudí,“ reagovala rektorka UVLF Jana Mojžišová. 


Silnou lokálnou spoločnosťou nášho mesta je aj K 13 - Košické kultúrne centrá, ktorá neváhala podporiť anketu KOŠIČAN ROKA 2017. Táto príspevková organizácia zastrešuje všetky kultúrne priestory vytvorené počas roka 2013, kedy boli Košice Európskym hlavným mestom kultúry. Hlavnou víziou K 13 je ponúknuť Košičanom kultúrnu infraštruktúru priestorov pre spoločnosti, jednotlivcov, neziskové organizácie, kurátorov. Podpora ankety KOŠIČAN ROKA 2017 je dôkazom toho, že K 13 sa zaujíma o celospoločenské dianie v Košiciach a podporuje rozvoj aktivít z rôznych oblastí, ktoré spolu vytvárajú kultúrnu spoločnosť mesta. 

Kompletný prehľad nominovaných a bližšie informácie na www.kosicanroka.sk

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím