PR 05.01.18

Košičan roka 2017: Nominácie

Sú odlišní, bojujú za niečo iné, spája ich však jedno - osud nášho mesta a jeho obyvateľov im nie je ľahostajný. Rozhodnite o tom, ktorá osobnosť a subjekt postúpi do 2. kola ankety KOŠIČAN ROKA 2017. Predstavujeme vám ďalších nominantov: ikonu najvýznamnejšej košickej športovej udalosti - Medzinárodného maratónu mieru - Petra Poláka a basketbalové mládežnícke eso Young Angels.

PETER  POLÁK
nominácia osobnosť

Peter Polák absolvoval svoj prvý maratón v Košiciach v roku 1974. Vďaka svojej vytrvalosti patrí do Diamantového klubu Medzinárodného maratónu mieru. Sú v ňom združení bežci, ktorí v Košiciach zabehli maratónsku trať minimálne dvadsaťpäťkrát. Vytrvalostná legenda zabehla 196 maratónov, z toho 41 na košickej trati! Počas svojho života obehol deväťkrát zemeguľu, čo je unikát aj vo svetovom meradle. Peter, ktorý nikdy nebol profesionálnym atlétom, pravidelne behával z domu do práce na Technickej univerzite. V roku 2017 sa zúčastnil  štafetového Behu za chudobných spolu s košickým kňazom a minuloročným víťazom ankety Košičan roka Petrom Gombitom. Zdolaním náročnej trasy z metropoly východu až do Vatikánu upozornili na chudobu okolo nás. V cieli ich prijal i pápež František. A čo hovorí na svoju nomináciu?

„Už účasť v ankete je pre mňa veľké vyznamenanie. Možno zavážilo aj to, že som veľa kamarátov a známych priviedol k maratónskemu behu, a tým aj k zdravšiemu životnému štýlu. Navyše, nepokazím žiadnu zábavu a som za každú srandu, i preto ma niektorí ľudia majú radi. Povedané niekdajšou terminológiou, som v kolektíve obľúbený.“


YOUNG ANGELS 
nominácia subjekt

Medzi najúspešnejšie košické športy patrí určite basketbal. Minulý rok bol v kategórii subjekt nominovaný klub Good Angels Košice, ktorý je jedným z najúspešnejších ženských basketbalových klubov na Slovensku. Na Košičana roka 2017 ašpirujú tentoraz „mladšie sestry“, mládežníčky Young Angels Košice. Vybojovali celkovo päť medailových umiestnení (trikrát zlato a dvakrát striebro) a získali ocenenie Mládežnícky basketbalový klub sezóny 2016/2017. Do tímu patria juniorky, kadetky, staršie žiačky, žiačky, mladšie žiačky a staršie mini. Pre mládež Good Angels ide o vôbec prvé spoločné ocenenie, ktoré si od Slovenskej basketbalovej asociácie prevzali zástupcovia klubu na majstrovstvách Európy juniorov v Bratislave a Piešťanoch.

„Je to pre nás česť a aj odmena za našu prácu. Berieme to ako vyznamenanie. Teší nás, že si niekto všimol, že sa venujeme deťom a mládeži. A môžem povedať, že sa nám v našej práci darí,“ potešila sa dlhoročná opora basketbalistiek Hana Jendrichovská za Young Angels Academy. 


Anketu Košičan roka 2017 podporila aj pôvodná česká kozmetická značka Dermacol. Už viac ako polstoročie zdokonaľuje pleť a stará sa o krásu žien. Vznikla v roku 1966 vo Filmovom štúdiu Barrandov v Prahe spojením odborníkov na filmový make-up a dermatológov z Ústavu lekárskej kozmetiky. Prvý a dodnes najúspešnejší výrobok - extrémne krycí Dermacol Make-up Cover bol uvedený na celý európsky trh. Slovo „dermacol“ sa stalo vo vtedajšom Československu všeobecným synonymom pre make-up. Dôvodom bola jedinečnosť vysoko krycieho make-upu odolného voči vode, ktorý sa vyrábal v desiatkach odtieňov a dodnes sa naňho spoliehajú ženy na celom svete. Licenciu na tento výrobok sa podarilo dokonca predať v roku 1969 do Hollywoodu. Dnešná spoločnosť Dermacol je dynamickou rodinnou firmou, ktorá vyváža kozmetické výrobky do viac ako 60 krajín po celom svete. Medzi najúspešnejšie exportné krajiny patrí USA, Saudská Arábia, Brazília, Vietnam, Sýria, ale i Nemecko či Poľsko. Príbeh tejto úspešnej značky potvrdzuje možnosť dosiahnuť veľké ciele rovnako, ako to je aj v prípade mnohých nominantov ankety.

Kompletný prehľad nominovaných a bližšie informácie na www.kosicanroka.sk

 

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím