PR 06.02.19

Košičan roka 2018: Nominácie

DNES
Zdieľať článok:

Rozvoj cestovného ruchu v regióne či dosiahnutie reálnej zmeny v parkovacom systéme v našom meste. Za tieto a ďalšie činnosti vďačíme subjektom aj jednotlivcom, ktorí svojou aktivitou dokazujú, že osud Košíc a jeho obyvateľov im nie je ľahostajný. O ocenenie Košičan roka 2018 sa uchádza desať osobností a desať subjektov. Predstavujeme vám ďalšie nominácie.


LENKA VARGOVÁ JURKOVÁ
nominácia osobnosť

Piaty rok je výkonnou riaditeľkou krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus. Všetky pracovné úspechy, medzi ktoré patria aj ocenenie ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, či predsedu kraja, zásadne vníma ako úspech celého jej kreatívneho tímu spolupracovníkov v organizácii. Pri úspechoch, ale aj pri ešte sa len rozvíjajúcich snahách o budovanie či rozvoj niečoho nového, vždy zdôrazňuje dôležitosť širokej spolupráce všetkých subjektov a osôb, ktoré sa podieľajú na fungovaní cestovného ruchu v Košickom kraji. Košický región sa práve počas jej vedenia organizácie Košice Región Turizmus stal v roku 2016 slovenským skokanom roka s  najvyšším tempom rastu návštevnosti. V roku 2017 a 2018 sa rast potvrdil, čo možno určite pripísať aj novej komunikačnej téme destinácie Košice región - UNESCO NA DOSAH, ale aj programu Terra Incognita, Ľadovému expresu či kreatívnym marketingovým kampaniam.

„Návrh na nomináciu si nesmierne vážim. Všetky aktivity robím s úžasným tímom ľudí. Snažíme sa  o poctivú a húževnatú prácu. Košický región je nádherná destinácia. Nie však ani veľká (miestom na trhu), ani bohatá (na investorov a finančné príležitosti). To nám dáva silu riešiť naše úlohy inak. Stavať viac na kreativite našich ľudí a na odvahe využívať atribúty moderných trendov. Pracujeme s menšími peniazmi a riadime sa heslami: Inakosť a kreativita sú kľúčom k pamäti. Malé kroky destinačného manažéra môžu znamenať veľký skok pre destináciu.“

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Lenka Vargová Jurková

Viac k téme

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Lenka Vargová Jurková
 


KOŠICKÍ AKTIVISTI  
nominácia subjekt

Nezávislá platforma Košickí aktivisti sa sformovala pred komunálnymi voľbami 2018. Vznikla spojením dvoch občianskych iniciatív bojujúcich proti parkovacej spoločnosti EEI a niekoľkých košických aktivistov. Je odpoveďou na spoločenský dopyt po výmene politikov v košickom zastupiteľstve. Z občianskej platformy sa rozhodli kandidovať v komunálnych voľbách 2018 deviati a všetci uspeli. Do mestského zastupiteľstva boli zvolení: líder Nezaplatím EEI ani cent a platformy Košickí aktivisti Henrich Burdiga, ďalej Ladislav Strojný, Ladislav Lörinc, Marcel Gibóda, Zdenko Lipták, Ladislav Rovinský, Erich Blanár a Dominik Karaffa. Juraj Tobák sa stal miestnym poslancom a Ladislav Lörinc dokonca starostom KVP. Parkovanie síce bolo najvýraznejšou témou, ale Košickí aktivisti sa dlhodobo venujú najmä témam ako ochrana životného prostredia, cyklodoprava, transparentnosť samosprávy, územný rozvoj, nakladanie s odpadom, ochrana zvierat 
a bezpečnosť obyvateľstva... V ankete Košičan roka 2018 sú nominovaní za dosiahnutie reálnej zmeny v parkovacom systéme v Košiciach. Čo hovoria na svoju  nomináciu? 

„Príjemne nás to prekvapilo a už samotnú nomináciu si veľmi ceníme. Sme radi, že naša snaha o lepšie Košice neostáva nepovšimnutá. Budeme Košičanom vďační za každý jeden hlas,“ povedal líder Nezaplatím EEI ani cent a platformy Košickí aktivisti Henrich Burdiga. 

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Košickí aktivisti

Viac k téme

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Košickí aktivisti
 


Anketu Košičan roka 2018 sa ako generálny partner rozhodla podporiť Stanica Košice. Dlho sa menila, až po poslednej rekonštrukcii v roku 2016 dostala dnešnú podobu. Aktuálne sa zaraďuje medzi najkrajšie a najmodernejšie na Slovensku. Nie je totiž len nástupnou stanicou, ale aj obchodným centrom a strediskom dobrého jedla či občerstvenia. Nielen Košičania na našej stanici nakupujú, užívajú si gurmánske zážitky a využívajú služby mäsiarne, lekárne, kaderníctva, banky či ďalších prevádzok. Podpora ankety KOŠIČAN ROKA 2018 je dôkazom jej lokálpatriotizmu a dôrazu na ľudí. 

 

Kompletný prehľad nominovaných a bližšie informácie na 
www.kosicanroka.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím