PR 08.02.19

Košičan roka 2018: Nominácie

DNES
Zdieľať článok:

Prepájanie biznisu, vzdelávania, vedy a komunálnej sféry je charakteristickou črtou moderných Košíc. Za tieto aj ďalšie činnosti vďačíme subjektom aj jednotlivcom, ktorí svojou aktivitou dokazujú, že im osud nášho mesta a jeho obyvateľov nie je ľahostajný. O titul Košičan roka 2018 sa uchádzajú spolu s ďalšími osobnosťami a subjektami. Predstavujeme vám ďalšie nominácie.


JURAJ GIRMAN
nominácia osobnosť

Jeho profesionálna kariéra sa začala v spoločnosti Novitech, neskôr sa pripojil k RWE IT. Časom prešiel do spoločnosti T-Systems Slovakia, kde sa stal riaditeľom telekomunikačnej služby Telecom. V súčasnosti je Juraj Girman viceprezident T-Systems Slovakia a predseda správnej rady Košice IT Valley. Vníma ho ako ekosystém, ktorý spája región, firmy a vzdelávacie inštitúcie. Jeho prioritou je motivovať ľudí, aby ostali v našom regióne a ukázať im zaujímavé a rôznorodé pracovné možnosti, ktoré tu, v Košiciach a ich okolí, reálne nájdu. Okrem toho sa snaží podporovať zmenu školstva na Slovensku. Verí, že budúcnosť našej krajiny závisí od vzdelaných ľudí, ktorí myslia a konajú nad rámec svojich vlastných záujmov, aj v prospech druhých. Nomináciu v ankete Košičan roka 2018 si zaslúži za manažérske úspechy a iniciatívu pri prepájaní biznisu, vzdelávania a komunálnej sféry.

Čo hovorí na svoju nomináciu? „Som milo prekvapený a potešený. Ďakujem komisii za nomináciu, ktorú si veľmi vážim. Bez ohľadu na výsledok je pre mňa už samotná nominácia veľkým povzbudením do ďalšej práce pre náš región, na ktorom mi mimoriadne záleží.“

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Juraj Girman

Viac k téme

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Juraj Girman
 


ÚSTAV EXPERIMENTÁLNEJ FYZIKY SAV
nominácia subjekt

V rámci budovania vedeckej základne SAV vznikol v roku 1969 Ústav experimentálnej fyziky SAV v Košiciach. V priebehu uplynulých rokov sa ústav vyprofiloval tak, že sa dnes cieľavedome orientuje na fyziku magnetických javov, kovov, nízkych a supernízkych teplôt, subjadrovú fyziku, kozmickú fyziku a biofyziku. Ústav sa pýši najvyššie položeným laboratóriom na Lomnickom štíte, pracoviskom s najnižšou teplotou v strednej Európe, ale aj zapojením sa v unikátnych experimentoch kolaborácie CERN. Spolu so sondou Rosetta sa dostali na kométu a počas siedmich rokov trvajúcej cesty mieria na Merkúr.

„Informáciu o nominácii sme prijali s pokorou a radosťou. Táto pocta je aj darom k 50. výročiu založenia nášho ústavu. V tomto neľahkom a búrlivom období pre vedu na Slovensku nám dáva ďalšie sily v bádaní, ktorého vášňou je fyzika vôkol nás. Aj napriek mnohým ťažkostiam získavame hodnotné výsledky, ktoré sa snažíme pretaviť do publikácií v uznávaných vedeckých časopisoch. Každoročne sa s nami môžete stretnúť aj počas popularizačných aktivít, ako je Noc výskumníkov, Steel Park, ale aj pri veľmi obľúbených stretnutiach vo Vedeckom Brlohu. Budeme sa tešiť z každého hlasu a podpory,“ vyjadril sa riaditeľ ústavu Peter Kopčanský.

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Ústav experimentálnej fyziky SAV, Košice

Viac k téme

Nominácia KOŠIČAN ROKA 2018: Ústav experimentálnej fyziky SAV, Košice
 


Anketu KOŠIČAN ROKA 2018 podporila silná lokálna spoločnosť Auto-Valas. Firma je autorizovaným predajcom značiek Fiat, Kia, Alfa Romeo, Fiat Professional a Abarth. Jej hlavným poslaním je už viac ako 25 rokov poskytovanie komplexných služieb motoristom v regióne východného Slovenska. Motto „náš zákazník - náš pán“ im nie je cudzie. Spoločnosť je pôvodom zo Spiša. Pôsobí v Smižanoch pri Spišskej Novej Vsi, od roku 2005 v Košiciach a od roku 2015 aj pod Tatrami - v Poprade. Auto-Valas je už po tretíkrát hrdým partnerom ankety KOŠIČAN ROKA a ako hlavný partner ankety venoval hlavnú cenu súťaže, a to novučičký FIAT 500.

 

Kompletný prehľad nominovaných a bližšie informácie na 
www.kosicanroka.sk

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím