PR 07.02.20

Košičan roka 2019: Nominácie

Sú odlišní, bojujú za niečo iné, spája ich však jedno - osud nášho mesta a jeho obyvateľov im nie je ľahostajný. O ocenenie Košičan roka 2019 sa uchádza desať osobností a desať subjektov. Predstavujeme vám ďalších nominantov: herečku Štátneho divadla, ktorá získala ocenenie DOSKY 2019, Tatianu Polákovú a spoločnosť LABAŠ, s.r.o., ktorá sa okrem podnikateľských úspechov v oblasti potravinárskeho veľkoobchodu zameriava aj na podporu kvality potravín a slovenskej produkcie.

TATIANA POLÁKOVÁ
nominácia osobnosť

Herečka Štátneho divadla Košice Tatiana Poláková získala v roku 2019 prestížne ocenenie DOSKY za najlepší ženský herecký výkon. V 24. ročníku ankety divadelných kritikov a teoretikov zahviezdila vďaka postave škótskej kráľovnej Márie Stuartovej v rovnomennej inscenácii Friedricha Schillera, v réžii Diega de Breu. Štátne divadlo tak získalo prvý raz v histórii cenu DOSKY 2019 v tejto kategórii. Tatiana Poláková vyštudovala herectvo na Vysokej škole muzických umení v ročníku profesorky Milky Vášáryovej. Po skončení štúdia v roku 2006 nastúpila do Štátneho divadla Košice, kde pôsobí dodnes.

Čo hovorí Tatiana Poláková na svoju nomináciu? „Oblieha ma blažený pocit a nádej, že môj osobný vklad a energia, ktorú do svojej práce dávam, nevychádza celkom nazmar a prináša ovocie aj v podobe významných ocenení či nominácií. Nominácia v ankete KOŠIČAN ROKA znamená pre mňa veľkú česť. Košice sú mestom, ktoré sa pred rokmi stalo mojím domovom. Košice sú miestom, kde som šťastná, a košické divadlo miestom, kde môžem rozvíjať to, čo je môjmu srdcu najbližšie. Cítim sa byť hrdá Košičanka. Ďakujem.“

Nominácia Košičan roka 2019: Tatiana Poláková

Viac k téme

Nominácia Košičan roka 2019: Tatiana Poláková
 

LABAŠ, s.r.o.  
nominácia subjekt

Miroslav Labaš st. začal podnikať v garáži svojich rodičov. Spoločnosť bola založená v roku 1992 a v roku 1998 sa pretransformovala na LABAŠ s. r. o., veľkoobchod s potravinami. Postupne z toho vznikla firma, ktorá prevádzkuje 29 supermarketov a konkuruje nadnárodným reťazcom. Miroslav Labaš nič neprivatizoval, nemá dotácie od vlády a iné zvýhodnenia od štátu. Najväčšou výzvou firmy v roku 2019 bolo rozšíriť ponuku čerstvého slovenského sortimentu, predovšetkým mäsa, zeleniny a farmárskych produktov. „Nominácia nás, úprimne, príjemne prekvapila. O to viac si vážime, že sme súčasťou ankety, v ktorej boli v minulosti ocenené najvýznamnejšie košické osobnosti a subjekty. Pre našu spoločnosť sú Košice domovom, v ktorom spolupracujeme s množstvom lokálnych dodávateľov a najvýznamnejším mestom z hľadiska našich podnikateľských a dobročinných aktivít. Nomináciu na ocenenie vnímame aj ako nomináciu pre takmer 1 400 zamestnancov a kolegov, ktorí sú prevažne z Košíc a okolia, a ktorí nám svojou prácou pomáhajú obstáť v silnej domácej aj nadnárodnej konkurencii. Veríme, že anketa osloví čo najviac Košičanov a ocenenia získajú tí, ktorí si ich zaslúžia najviac,“ vyjadril sa Jaroslav Fotul, výkonný riaditeľ.

Nominácia Košičan roka 2019: LABAŠ

Viac k téme

Nominácia Košičan roka 2019: LABAŠ
 

Anketu KOŠIČAN ROKA 2019 podporuje Košický samosprávny kraj. Tvoria ho štyri prirodzené územia - Abov, Spiš, Gemer a Zemplín, na ktorých žije viac než 800-tisíc obyvateľov. Kraj rozhoduje o zásadných otázkach, najmä v oblasti dopravy, zdravotníctva, školstva, sociálnej oblasti, kultúry a cestovného ruchu. Vlastní takmer 2 000 kilometrov ciest II. a III. triedy, vrátane 658 mostov. Okrem iného spolufinancuje prímestskú autobusovú dopravu, vydáva povolenia na prevádzku zdravotníckych zariadení na svojom území, financuje 100 neverejných poskytovateľov sociálnych služieb. Taktiež sa stará o 70 stredných škôl a školských zariadení, 23 kultúrnych inštitúcií a 13 sociálnych zariadení. Je sprostredkovateľským orgánom pri čerpaní eurofondov. Predsedom KSK je od decembra 2017 Rastislav Trnka.

Kompletný prehľad nominovaných a bližšie informácie na 
www.kosicanroka.sk

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím