PR 10.02.20

Košičan roka 2019: Nominácie

foto: archív KD

Sú odlišní, bojujú za niečo iné, spája ich však jedno - osud nášho mesta a jeho obyvateľov im nie je ľahostajný. O ocenenie Košičan roka 2019 sa uchádza desať osobností a desať subjektov. Predstavujeme vám ďalších nominantov: legendu slovenského a košického hokeja Ladislav Nagy, ktorý minulý rok ukončil svoju úspešnú kariéru v domácom drese, a spoločnosť GymBeam, jednu z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich košických firiem.

LADISLAV NAGY
NOMINÁCIA OSOBNOSŤ

So seniorským hokejom začal ako 18-ročný v drese rodných Košíc. Odohral 75 zápasov za reprezentáciu, je majstrom sveta a bronzovým medailistom. V drese Slovenska štartoval osemkrát na majstrovstvách sveta, bol aj na olympiáde v Pjongčangu. Hral osem sezón v NHL a vystriedal niekoľko európskych klubov. Ako 37-ročný znova zakotvil v materskom HC Košice, kde tri sezóny tešil fanúšikov a patril k najproduktívnejším hráčom súťaže. Jeho výnimočné kvality ocenili aj v ankete Športová osobnosť Košíc 2018, ktorej sa stal absolútnym víťazom. Ladislav Nagy má už dlho prezývku Maďar. Najmä pre Lacovo priezvisko mu ju vymyslel ešte Ľuboš Bartečko. Legenda slovenského a košického hokeja svoju kariéru ukončila v rodných Košiciach  na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2019 v zápase proti Dánsku 21. mája 2019 v domovskej Steel Aréne.   

Čo hovorí na svoju nomináciu? „Je to pre mňa veľká česť, že som nominovaný, a strašne si to nesmierne vážim a už sa teším na krásnu akciu. Ďakujem veľmi pekne.“

Nominácia Košičan roka 2019: Ladislav Nagy

Viac k téme

Nominácia Košičan roka 2019: Ladislav Nagy
 

GYMBEAM  
NOMINÁCIA SUBJEKT

Jedna z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich košických firiem pôsobí aj na zahraničnom trhu s mimoriadnymi výsledkami. GymBeam založil v roku 2013 Dalibor Cicman po skúsenostiach s viacerými e-shopmi na Slovensku, v Česku, Maďarsku aj Poľsku. V roku 2014 si uvedomil, že GymBeam má veľký potenciál, keďže oblasť podnikania s produktmi pre fitnes stále rástla. Spolu s najšikovnejšími ľuďmi z ostatných e-shopov sa rozhodol naplno venovať len tomuto. V apríli 2018 Dalibora Cicmana Forbes zaradil do prestížneho rebríčka „30 pod 30“. Aktuálne sa podieľa aj na realizovaní vzdelávacích aktivít v našom regióne pre začínajúcich marketérov.

„Spoločnosť GymBeam síce pôsobí na niekoľkých trhoch, ale jej základňou sú Košice. Pre nás je mesto Košice kľúčové a veľmi dôležité, je preto pre nás cťou získať tak cennú nomináciu. Cieľom firmy nie je len pomôcť plniť fitnes ciele našich zákazníkov, ale tiež zlepšovať kvalitu života v Košiciach, o čom svedčí aj naša organizácia podujatí, ako je Marketingový štvrtok, Digisemester či Data Hackaton. Práve dôvera nás každodenne motivuje a posúva pre ešte lepšie výsledky,“ vyjadril sa Dalibor Cicman, zakladateľ GymBeam.

Nominácia Košičan roka 2019: GymBeam

Viac k téme

Nominácia Košičan roka 2019: GymBeam
 

Anketu KOŠIČAN ROKA 2019 podporuje aj Ryba Košice - slovenský výrobca národnej pochúťky Tresky v majonéze (výroba Tresky už od roku 1954) a ostatných chladených a mrazených výrobkov z rýb a lahôdok. O kvalite výrobkov produkcie Ryby svedčia aj viaceré ocenenia a udelené značky kvality. Medzi najobľúbenejšie výrobky z vlastnej produkcie patrí Treskoslovenská treska Originál, ktorá sa právom hrdí puncom pravosti, pretože je vyrábaná výhradne z treskovitých rýb. Jej receptúra vychádza z receptúry podľa platnej ČS normy. K pravej Treskoslovenskej treske Originál pribudli aj jej pikantná dvojička – Treskoslovenská treska pikant a čerstvá novinka – Treskoslovenská treska s údenými šprotmi, ktorá bola premiérovo predstavená na veľtrhu na Danubius Gastro, kde hneď získala Cenu DG 2020. Sortiment spoločnosti prezentujú dve sortimentné brandové značky: „Ryba more zdravia“ - rybacie výrobky a „PIKNIK“ - lahôdkové výrobky. Od roku 2016 je RYBA Košice súčasťou silnej skupiny slovenských potravinových podnikov Taurisgroup.

Kompletný prehľad nominovaných a bližšie informácie na 
www.kosicanroka.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím