20.01.20

Nominácia Košičan roka 2019: Slovenský zväz ľadového hokeja

Kategória: Subjekt - Šport

Hlavný organizátor Majstrovstiev sveta v hokeji, ktoré boli v roku 2019 najväčším športovým podujatím v Košiciach, si určite zaslúži našu pozornosť. A to tiež za iniciatívu organizácie hokejovej kvalifikácie na ZOH Peking 2022 v Košiciach.

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) je občianske združenie uznané Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky za Národný športový zväz, ktorý vykonáva výlučnú pôsobnosť pre ľadový hokej a in-line hokej na území Slovenskej republiky. V rámci svojej pôsobností združuje a koordinuje činnosť desiatok aktívnych klubov, tisícky aktívnych hráčov, stovky trénerov a rozhodcov, mnohých funkcionárov a ostatných športových odborníkov. Svojou základňou je druhým najväčším športovým zväzom na Slovensku. Od roku 2019 zväzu šéfuje Miroslav Šatan.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím