PR 05.03.19

Predstavujeme finalistov ankety KOŠIČAN ROKA 2018

Šancu podporiť vášho favorita, ktorý si podľa vás zaslúži získať titul KOŠIČAN ROKA 2018, máte do 17. marca. Dnes vám prinášame profil profesorky Zuzany Gdovinovej a v kategórii Subjekt predstavujeme košickú rodinnú firmu VAMEX, a.s. Informácie o hlasovaní nájdete na www.kosicanroka.sk.

Do 2. kola ankety postúpilo päť osobností a päť subjektov. O prestížny titul bojujú aj Zuzana Gdovinová a spoločnosť VAMEX, a.s.

ZUZANA GDOVINOVÁ
finalista v kategórii OSOBNOSŤ

Prednostke Neurologickej kliniky LF UPJŠ a UNLP Košice, prof. MUDr. Zuzane Gdovinovej, CSc., FESO, FEAN, minulý rok udelila Asociácia na ochranu práv pacienta (AOPP) ocenenie „Môj lekár“  za jej prácu a podporu pacientskym organizáciám a pacientom. Okrem toho v máji 2018 získala na konferencii European Stroke Organisation v Göteborgu ocenenie „The Spirit of Excellence Award“. Cena sa udeľuje lekárom, ktorí sa zaslúžili o výrazný pokrok v starostlivosti o pacientov s cievnou mozgovou príhodou v ich krajine Udelená jej bola na základe aktivít týkajúcich sa rozširovania širokého povedomia o cievnych mozgových príhodách, predovšetkým vďaka kampani Čas je mozog, a aktivitám smerujúcim k zvyšovaniu úrovne poskytovanej zdravotnej starostlivosti týmto pacientom.  Nominovaná je za významný pokrok v starostlivosti o pacientov s cievnou mozgovou príhodou. Postup do finále ju prekvapil, ale zároveň potešil.  „Znamená to, že ľudia v Košiciach si všimli a ocenili prácu nielen mňa, ale všetkých ľudí podieľajúcich sa na starostlivosti o pacientov s cievnymi mozgovými príhodami, ktorá sa za ostatné 2-3 roky výrazne zlepšila.“ Dodala, že aj  vďaka medializácii problematiky začali pacienti chodiť do nemocnice skôr a tým sa zvýšila ich šanca na lepší výsledný stav po prekonanej cievnej mozgovej príhode.

Predstavujeme finalistov ankety KOŠIČAN ROKA 2018 - Zuzana Gdovinová

Viac k téme

Predstavujeme finalistov ankety KOŠIČAN ROKA 2018 - Zuzana Gdovinová
 


VAMEX
finalista v kategórii SUBJEKT

V súčasnosti je najväčšou pekárňou čerstvého pečiva na Slovensku, situovanou na jednom mieste. Prešla dlhým vývojom od pečenia chleba s dvoma rotačnými pecami v prvej malej prevádzke, až k tým najmodernejším technológiám v pečení. Spoločnosť VAMEX, a.s., Košice už viac ako dve desaťročia buduje silnú značku, neustále sa venuje inováciám a každý deň prináša zákazníkom na stôl množstvo čerstvých výrobkov. „Sme jedna z mála rodinných firiem, ktoré na trhu fungujú viac ako 25 rokov. Pekáreň je zvláštny typ podnikania, pretože nemá voľný deň a ani sviatok. Čerstvé pečivo ponúkame nepretržite deň a noc. Máme široký sortiment výrobkov, ale keď hovoríme o chlebe, denne k našim zákazníkom odchádza približne 30 ton,“ hovorí Viktor Gumán, riaditeľ spoločnosti. Košický rodinný podnik získal nomináciu za to, že sa stal jednou z najväčších pekární na Slovensku. „ Snažíme sa neustále sledovať trendy a napriek tomu, že sme veľká pekáreň, vraciame sa k tradičným receptúram. V minulom roku sme prišli s kvaskovým chlebom. Chceme, aby sa Košičania mohli spoľahnúť, že majú kvalitný tradičný chlieb.“ Spoločnosť VAMEX, a.s., sa prebojovala do finále v kategórii Subjekt a bojuje o ocenenie Košičan roka 2018. „Veľmi si vážime už samotnú nomináciu. Postup do finále vnímame ako ocenenie dobrej práce našich zamestnancov a kolegov, ktorí 365 dní v roku tvrdo pracujú, aby mali Košičania každé ráno na stole čerstvý chlieb.“

Predstavujeme finalistov ankety KOŠIČAN ROKA 2018 – VAMEX, a.s. Košice

Viac k téme

Predstavujeme finalistov ankety KOŠIČAN ROKA 2018 – VAMEX, a.s. Košice
 

 

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím