PR 07.03.19

Predstavujeme finalistov ankety KOŠIČAN ROKA 2018

Šancu podporiť vášho favorita, ktorý si podľa vás zaslúži získať titul KOŠIČAN ROKA 2018, máte do 17. marca. Dnes vám prinášame profil zakladateľa a prezidenta Košice Crows Filipa Fabišíka. V kategórii subjekt predstavujeme nezávislú platformu Košickí aktivisti. Informácie o hlasovaní nájdete na www.kosicanroka.sk.

Do 2. kola ankety postúpilo päť osobností a päť subjektov. O prestížny titul bojujú aj Filip Fabišík a Košickí aktivisti.

FILIP FABIŠÍK

finalista v kategórii osobnosť

Košice boli desaťročia považované za mesto slovenskej hádzanej. Nepriaznivá finančná situácia však tento šport doviedla k ústupu. V roku 2017 sa na mužskú hádzanársku mapu Slovenka vrátili aj Košice. Cieľom hádzanárskeho klubu Crows Košice, ktorý dal dohromady Filip Fabišík z hádzanárov bývalého MHK, je návrat do extraligy kam Košice ako hádzanárska bašta určite patria. Filip Fabišík ako zakladateľ a prezident Košice Crows je nominovaný za návrat hádzanej do Košíc. 

„Dá sa povedať, že hádzaná pred piatimi rokmi v Košiciach vymrela. No máme tu stále silné korene pokiaľ ide o tradíciu. Ja sám som aktívny hráč. A tak mi napadlo skúsiť obnoviť tento šport. Nemali sme ale na to podmienky. Tak sme sa s kamarátmi skladali na halu a amatérsky sme trénovali. Skončilo to tak, že v septembri 2018 sme zrazu boli v lige a vyhrali sme prvých osem zápasov. Postupne by sme Košiciam chceli vrátiť extraligu. Aktuálne sa k nám pridali veľké hviezdy. Chcem dať do hádzanej v Košiciach maximum, čo môžem,“ hovorí Filip Fabišík. 

Vďaka vašim hlasom sa dostal do finálovej zostavy ankety. „Chcel by som sa v prvom rade poďakovať každému, kto mi poslal hlas. Veľmi si to vážim a aj celá naša hádzanárska rodina z Košice Crows, lebo spolu s vami, našimi fanúšikmi športu, sa nám kráča za cieľmi lepšie.“

 

Predstavujeme finalistov ankety KOŠIČAN ROKA 2018 - Filip Fabišík

Viac k téme

Predstavujeme finalistov ankety KOŠIČAN ROKA 2018 - Filip Fabišík
 


KOŠICKÍ AKTIVISTI

finalista v kategórii subjekt

Nezávislá platforma Košickí aktivisti vznikla pred komunálnymi voľbami 2018 spojením dvoch občianskych iniciatív bojujúcich proti parkovacej spoločnosti EEI a niekoľkých košických aktivistov. Je reakciou na spoločenský dopyt po výmene politikov v košickom zastupiteľstve. Z občianskej platformy uspeli vo voľbách všetci kandidáti. Do mestského zastupiteľstva boli zvolení líder iniciatívy Nezaplatím EEI ani cent a platformy Košickí aktivisti Henrich Burdiga, Ladislav Strojný, Ladislav Lörinc, Marcel Gibóda, Zdenko Lipták, Ladislav Rovinský, Erich Blanár a Dominik Karaffa. Košickí aktivisti sa dlhodobo venujú okrem oblasti parkovania najmä témam ako ochrana životného prostredia, cyklodoprava, transparentnosť samosprávy, územný rozvoj, nakladanie s odpadom, ochrana zvierat a bezpečnosť obyvateľstva.  

V kategórii subjekt ste Košických aktivistov posunuli svojím hlasovaním do finálového výberu. „Veľmi pekne ďakujeme Košičanom, že nás hlasovaním posunuli do finále, vážime si to. Už samotné umiestnenie v prvej trojici nominovaných subjektov je pre nás posilnením záväzku pracovať aj naďalej v prospech Košičanov. Každého z aktivistov teší, že ľudia naďalej oceňujú našu úprimnú snahu o nevyhnutné zmeny v našom meste. Tešíme sa na galavečer Košičan roka, a to bez ohľadu ako v ankete uspejeme,“ vyjadril sa Henrich Burdiga, líder Nezaplatím EEI ani cent a platformy Košickí aktivisti.

Predstavujeme finalistov ankety KOŠIČAN ROKA 2018 - Košickí aktivisti

Viac k téme

Predstavujeme finalistov ankety KOŠIČAN ROKA 2018 - Košickí aktivisti
 

 

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím