14.01.21

Komentár Dušana Karolyiho: Kočner a Rusko ako poslovia spravodlivosti

foto: archív kd
Karolyi
Dušan Karolyi
šéfredaktor KOŠICE:DNES
Zdieľať:

Na také niečo - povedzme akt spravodlivosti s právoplatným verdiktom v prípade, ktorý verejnosť masívne sleduje - som roky čakal: Extra drzí podvodníci chcú na televíznych zmenkách primitívne zarobiť astronomickú sumu (68 miliónov eur). Ich príbeh znie už na prvé počutie absurdne, ale jeho pointa je skrytá inde - v dosahu Kočnera na súdy (Rusko tu bol len panák, ktorý mal podpísať “slinoviny“ a verklíkovať dohodnutú legendu). 

Na tomto prípade učebnicovo vidieť staré a nové pomery na súde. Časť tejto kauzy siaha do starých pomerov. V nich sa dokonca Kočnerovi podarilo cez skorumpovanú štátnu tajomníčku Jankovskú zatlačiť na sudkyňu Maruniakovú a na prvom stupni vyhrať spor o prvú 8-miliónovú zmenku. 

reklamná správa
 

Prišli nové pomery a kauzu zmenky zásadne zvrátili. Kočner a neskôr aj Jankovská skončili vo väzbe, Rusko s náramkom na nohe, aj Maruniaková je trestne stíhaná a talár si už neoblečie. A hlavne tá čerstvá právoplatná koncovka - 19 rokov pre Kočnera aj Ruska za falšovanie zmeniek. 

Ak to nebude povestná lastovička, ak polícia, prokuratúra a súdy budú normálne fungovať bez ohľadu na to, kto je práve pri moci, o nielen moju chuť voliť nemám obavy.  

Znie to síce vtipne, ale v nových pomeroch mi Kočner a Rusko pripadajú ako (zamrežovaní) poslovia spravodlivosti. 

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím