O redakcii KOŠICE:DNES

Redakcia KOŠICE:DNES je zložená zo skúsených žurnalistov i mladých talentov, ktorých hlavnou úlohou je priniesť denne Košičanom pútavé lokálne témy v atraktívnej multimediálnej podobe.

Samozrejmosťou je obejktívnosť a nestrannosť spravodajstva zaručená prijatím Etického kódexu Slovenského syndikátu novinárov, odčlenením tvorcov spravodajského obsahu od tvorcov komerčného obsahu a najmä samotným manažmentom redakcie KOŠICE:DNES, ktorú vedie známy žurnalista Dušan Karolyi. Redakcia je členená na sekciu spravodajstva, športu, kultúry, servisu a marketingu.

Redaktori

Dušan  Karolyi

Dušan Karolyi

šéfredaktor KOŠICE:DNES dusan.karolyi@kosicednes.sk
Mikuláš Jesenský

Mikuláš Jesenský

šéfredaktora denníka KOŠICE:DNES jesensky@kosicednes.sk

Žurnalistická legenda, nositeľ viacerých novinárskych ocenení, šéfredaktor denníka KOŠICE:DNES.

Malka  Sýkorová

Malka Sýkorová

šéfredaktor televízie KOŠICE:DNES malka.sykorova@kosicednes.sk

Práci televíznej redaktorky a moderátorky sa venuje už viac ako 20 rokov. Začínala v Slovenskej televízii, Slovenskom rozhlase, neskôr v prvom súkromnom rádiu v Košiciach, TOP rádiu, TV NAŠA a TV Global. Pri zrode TV JOJ bola šéfredaktorkou a zároveň režisérom živého vysielania. Z Bratislavy sa vrátila do rodných Košíc, kde pôsobí dodnes ako šéfredaktorka televízie KOŠICE:DNES.

Jana  Poľová

Jana Poľová

šéfmoderátor rádia KISS jana.polova@kosicednes.sk

Jana Poľová je absolventkou Prešovskej univerzity v odbore masmediálne štúdiá. Venuje sa predovšetkým rozhlasovej a televíznej práci, momentálne pôsobí ako moderátorka Rádia Kiss a TV KOŠICE:DNES

Branislav Lacko

Branislav Lacko

šéf online branislav.lacko@kosicednes.sk

Pôsobil 11 rokov v denníku Šport, neskôr ako organizačný riaditeľ Rádia Šport. Dnes prináša Košičanom zákulisie športu ako redaktor KOŠICE:DNES.

Roman Rokytka

Roman Rokytka

zástupca šéfredaktora denníka KOŠICE:DNES roman.rokytka@kosicednes.sk

Začínal v týždenníku Sninské noviny, Podvihorlatské noviny a v denníku Pravda. Neskôr pôsobil ako redaktor denníka Korzár. Od októbra 2014 je vedúcim redaktorom spravodajstva KOŠICE:DNES. Venuje sa témam o komunálnej politike, súdnictve, ekonomike a životnom prostredí. Je držiteľom viacerých novinárskych ocenení.

Dušan  Bodnár

Dušan Bodnár

vedúci vydania televízie KOŠICE:DNES dusan.bodnar@kosicednes.sk

Začínal ako športový redaktor televízie v roku 1996. Je vedúcim vydania televízie, komentátorom priamych prenosov, moderátorom a redaktorom spravodajstva.

Cecília  Smoradová

Cecília Smoradová

vedúci vydania televízie KOŠICE:DNES cecilia.smoradova@kosicednes.sk

Absolvovala UPJŠ v Košiciach v odbore masmediálne štúdiá. Už počas školy začala pracovať ako redaktor spravodajstva TV:NAŠA. Dnes je vedúcou vydania televízie KOŠICE:DNES.

Jana Vargová

Jana Vargová

redaktor jana.vargova@kosicednes.sk

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka servisu.

Anna Činčárová

Anna Činčárová

redaktor anna.cincarova@kosicednes.sk

Vyštudovala právo na Právnickej fakulte UPJŠ v Košiciach. Médiám sa venuje od strednej školy. V KOŠICE:DNES pracuje ako moderátorka a redaktorka.

Ľubomír Ferko

Ľubomír Ferko

redaktor lubomir.ferko@kosicednes.sk

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Tomáš Tóth

Tomáš Tóth

redaktor športu tomas.toth@kosicednes.sk

Športovým redaktorom je od roku 1992. Pracoval v Košickom večeri, Korzári a spolupracoval aj s celoslovenskými médiami. Od roku 2014 tvorí ako športový redaktor KOŠICE:DNES.

Róbert Hakl

Róbert Hakl

redaktor robert.hakl@kosicednes.sk

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Patrik Struk

Patrik Struk

redaktor patrik.struk@kosicednes.sk

Novinársku kariéru odštartoval v roku 2014 ako regionálny redaktor v Gemeri pre denník Korzár a Týždenník MY. Dnes pôsobí v KOŠICE:DNES, venuje sa zaujímavostiam z Košíc a spravodajstvu.

Natália Novotná

Natália Novotná

online redaktor natalia.novotna@kosicednes.sk

V novinách pracuje od roku 1994. Začínala v denníku Korzo, pôsobila vo viacerých košických i celoslovenských médiách. V redakcii KOŠICE:DNES pracuje ako online redaktorka.

Michaela Luxová

Michaela Luxová

redaktor michaela.luxova@kosicednes.sk

Michaela Luxová je absolventkou masmediálnych štúdií na Univerzite P. J. Šafárika v Košiciach. Prácu redaktorky si vyskúšala v internetových aj v printových denníkoch. Svoje kreatívne myslenie v súčasnosti využíva na pozícii redaktorky a veducej magazínu KOŠICE:DNES.

Barbora Slivková

Barbora Slivková

redaktor barbora.slivkova@kosicednes.sk

Talentovaná študentka masmediálnych štúdií na UPJŠ, ktorá sa venuje v KOŠICE:DNES publicistike, športu a iným témam.

Jana Hrabčáková

Jana Hrabčáková

redaktor jana.hrabcakova@kosicednes.sk

Je absolventkou masmediálnych štúdií na Univerzite P. J. Šafárika v Košiciach. S prácou redaktorky začínala v regionálnom denníku, kde sa predovšetkým venovala písaniu glos. Dnes v KOŠICE:DNES pôsobí na pozícii redaktorky, kde sa venuje prevažne občianskym témam a publicistike. 

Veronika Haberová

Veronika Haberová

redaktor veronika.haberova@kosicednes.sk

Absolventka bakalárskeho štúdia na Prešovskej univerzite v odbore Mediálne štúdiá, ktorá pracuje ako redaktorka KOŠICE:DNES.

Diana Gabríková

Diana Gabríková

moderátor diana.gabrikova@kosicednes.sk

Študentka Univerzity P.J. Šafárika v Košiciach, odbor Masmediálne štúdiá. V televízii KOŠICE:DNES pracuje ako moderátorka Spravodajstva a redaktorka. Tiež je moderátorkou v rádiu KISS.

Tvorba obsahu

Redakcia KOŠICE:DNES využíva najpokrokovejšie technológie na efektívnu tvorbu multimediálneho obsahu. Ako prvé lokálne médium sme spustili Facebook Live, či tvorbu obsahu cez smartfóny. Naši redaktori pracujú multimediálne, vytvárajú textový aj audiovizuálny obsah k riešeným témam, čo zvyšuje rýchlosť informácií sprostredkovávaných našim čitateľom a divákom. Sledujeme zahraničné trendy a aplikujeme ich na lokálne podmienky. Žurnalistika u nás naberá nový rozmer.

Kariéra

Pozície

03.10.2016

Pozície

Obchodník

Editor 

Redaktor

Moderátor 

Grafik 

Technický pracovník 

Marketingový manažér

Správca sociálnych médií

Správca webovej stránky

Jazykový korektor

Administratíva

Odoslať životopis

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím