O redakcii KOŠICE:DNES

Redakcia KOŠICE:DNES je zložená zo skúsených žurnalistov i mladých talentov, ktorých hlavnou úlohou je priniesť denne Košičanom pútavé lokálne témy v atraktívnej multimediálnej podobe.

Samozrejmosťou je objektívnosť a nestrannosť spravodajstva zaručená prijatím Etického kódexu Slovenského syndikátu novinárov, odčlenením tvorcov spravodajského obsahu od tvorcov komerčného obsahu a najmä samotným manažmentom redakcie KOŠICE:DNES, ktorú vedie známy žurnalista Dušan Karolyi. Redakcia je členená na sekciu spravodajstva, športu, kultúry, servisu a marketingu.

Redaktori

Dušan  Karolyi

Dušan Karolyi

šéfredaktor KOŠICE:DNES dusan.karolyi@kosicednes.sk
Mikuláš Jesenský

Mikuláš Jesenský

šéfredaktor denníka KOŠICE:DNES jesensky@kosicednes.sk

Žurnalistická legenda, nositeľ viacerých novinárskych ocenení, šéfredaktor denníka KOŠICE:DNES.

Malka Sýkorová

Malka Sýkorová

šéfredaktorka televízie KOŠICE:DNES malka.sykorova@kosicednes.sk

Práci televíznej redaktorky a moderátorky sa venuje už viac ako 20 rokov. Začínala v Slovenskej televízii, Slovenskom rozhlase, neskôr v prvom súkromnom rádiu v Košiciach, TOP rádiu, TV NAŠA a TV Global. Pri zrode TV JOJ bola šéfredaktorkou a zároveň režisérom živého vysielania. Z Bratislavy sa vrátila do rodných Košíc, kde pôsobí dodnes ako šéfredaktorka televízie KOŠICE:DNES.

Jana Poľová

Jana Poľová

šéfmoderátorka KISS RÁDIA jana.polova@kosicednes.sk

Je absolventkou Prešovskej univerzity v Prešove v odbore masmediálne štúdiá. Začínala v Rádiu Šport a TV Region. Pôsobila tiež v športovej televízii DIGI Sport a RTVS. Na konci roka 2015 zakotvila v mediálnom dome KOŠICE:DNES, odkiaľ sa vám prihovára ako moderátorka TV KOŠICE:DNES a šéfmoderátorka KISS RÁDIA.

Branislav Lacko

Branislav Lacko

šéfredaktor online branislav.lacko@kosicednes.sk

Pôsobil 11 rokov v denníku Šport, neskôr ako organizačný riaditeľ Rádia Šport. Od vzniku denníka KOŠICE:DNES prinášal Košičanom informácie ako športový redaktor. V lete 2017 sa stal šéfredaktorom online oddelenia v našom mediálnom dome.

Roman Rokytka

Roman Rokytka

zástupca šéfredaktora denníka KOŠICE:DNES roman.rokytka@kosicednes.sk

Začínal v týždenníku Sninské noviny, Podvihorlatské noviny a v denníku Pravda. Neskôr pôsobil ako redaktor denníka Korzár. Od októbra 2014 je vedúcim redaktorom spravodajstva KOŠICE:DNES. Venuje sa témam o komunálnej politike, súdnictve, ekonomike a životnom prostredí. Je držiteľom viacerých novinárskych ocenení.

Cecília Šimková

Cecília Šimková

vedúca vydania televízie KOŠICE:DNES cecilia.simkova@kosicednes.sk

Absolvovala UPJŠ v Košiciach v odbore masmediálne štúdiá. Už počas školy začala pracovať ako redaktor spravodajstva TV:NAŠA. Dnes je vedúcou vydania televízie KOŠICE:DNES.

Veronika Janušková

Veronika Janušková

fotografka veronika.januskova@kosicednes.sk

Veronika Janušková je spravodajskou fotografkou mediálneho domu KOŠICE:DNES. Vyštudovala Strednú umeleckú priemyselnú školu v Košiciach v odbore fotografia. Svoju kariéru následne odštartovala v roku 1977. Začínala vo Východoslovenských novinách. Neskôr pôsobila v denníku Korzo a Korzár. Jej najväčšou vášňou je tvorba spravodajských fotografií.  

Jana Vargová

Jana Vargová

redaktorka jana.vargova@kosicednes.sk

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Ľubomír Ferko

Ľubomír Ferko

redaktor lubomir.ferko@kosicednes.sk

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Tomáš Tóth

Tomáš Tóth

redaktor športu tomas.toth@kosicednes.sk

Športovým redaktorom je od roku 1992. Pracoval v Košickom večeri, Korzári a spolupracoval aj s celoslovenskými médiami. Od roku 2014 tvorí ako športový redaktor KOŠICE:DNES.

Róbert Hakl

Róbert Hakl

redaktor robert.hakl@kosicednes.sk

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Patrik Struk

Patrik Struk

redaktor patrik.struk@kosicednes.sk

Novinársku kariéru odštartoval v roku 2014 ako regionálny redaktor v Gemeri pre denník Korzár a Týždenník MY. Dnes pôsobí v KOŠICE:DNES, venuje sa zaujímavostiam z Košíc a spravodajstvu.

Michaela Luxová

Michaela Luxová

redaktorka michaela.luxova@kosicednes.sk

Michaela Luxová je absolventkou masmediálnych štúdií na Univerzite P. J. Šafárika v Košiciach. Prácu redaktorky si vyskúšala v internetových aj v printových denníkoch. Svoje kreatívne myslenie v súčasnosti využíva na pozícii redaktorky.

Barbora Slivková

Barbora Slivková

redaktorka barbora.slivkova@kosicednes.sk

Talentovaná študentka masmediálnych štúdií na UPJŠ, ktorá sa venuje v KOŠICE:DNES publicistike, športu a iným témam.

Jana Hrabčáková

Jana Hrabčáková

redaktorka online jana.hrabcakova@kosicednes.sk

Je absolventkou masmediálnych štúdií na Univerzite P. J. Šafárika v Košiciach. S prácou redaktorky začínala v regionálnom denníku, kde sa predovšetkým venovala písaniu glos. V KOŠICE:DNES pôsobila na pozícii redaktorky, kde sa venovala prevažne občianskym témam a publicistike. Vyskúšala si aj prácu redaktorky spravodajstva v televízii KOŠICE:DNES a momentálne pôsobí na oddelení online v našom mediálnom dome.

Veronika Haberová

Veronika Haberová

redaktorka veronika.haberova@kosicednes.sk

Absolventka bakalárskeho štúdia na Prešovskej univerzite v odbore Mediálne štúdiá, ktorá pracuje ako redaktorka KOŠICE:DNES.

Simona Zavacká

Simona Zavacká

redaktorka simona.zavacka@kosicednes.sk

Vyštudovala mediálne štúdiá na Prešovskej univerzite v Prešove. Najprv získavala mediálnu prax ako moderátorka v KISS RÁDIU. V roku 2017 napokon zakotvila v redakcii denníka KOŠICE:DNES na pozícii redaktorky.

Edita Hilgartová

Edita Hilgartová

redaktorka edita.hilgartova@kosicednes.sk

Je absolventkou Prešovskej univerzity v Prešove v odbore mediálne štúdiá. Práve počas štúdia získala vzťah nielen k masmediálnej komunikácii, ale aj k slovenskému jazyku. Aj preto počas študentských čias praxovala v mediálnom dome KOŠICE:DNES ako jazyková korektorka. Dnes pôsobí na pozícii redaktorky.

Tvorba obsahu

Redakcia KOŠICE:DNES využíva najpokrokovejšie technológie na efektívnu tvorbu multimediálneho obsahu. Ako prvé lokálne médium sme spustili Facebook Live či tvorbu obsahu cez smartfóny. Naši redaktori pracujú multimediálne, vytvárajú textový aj audiovizuálny obsah k riešeným témam, čo zvyšuje rýchlosť informácií sprostredkovávaných našim čitateľom a divákom. Sledujeme zahraničné trendy a aplikujeme ich na lokálne podmienky. Žurnalistika u nás naberá nový rozmer.

Kariéra

Pozície

29.08.2018

Pozície

Obchodník

Editor 

Redaktor

Moderátor 

Grafik 

Technický pracovník 

Marketingový manažér

Správca sociálnych médií

Správca webovej stránky

Jazykový korektor

Administratíva

Odoslať životopis

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím