09.11.17

Odkaz na kartónovom srdci priniesol ovocie: sľúbila, že sa stretnú!

foto: Archiv KD

S láskou je to často tak, že tomu ani sami nerozumieme. Jediné, čo nám ostáva, je chytať sa každej drobnej nádeje a držať sa jej zubami-nechtami. Ide o malé momenty, ktoré v nás vyvolávajú veľké pocity. Presne to sa stalo aj 34-ročnému Stanovi. 

Ak by aj doteraz neveril v lásku na prvý pohľad, všetko sa zmenilo minulú stredu medzi ôsmou a deviatou hodinou. V to ráno ho vlastné nohy viedli po Komenského ulici priamo oproti šanci na lásku. Cyklistka, ktorá prešla okolo, chtiac či nechtiac vyslala silný signál priamo k Stanovi. „Otočil som sa a habkal som. Nevedel som, či mám na ňu zakričať...“ spomína mladý Košičan. Neostalo mu nič iné, ako začať hľadať svoju neznámu a dúfať v rozprávkový koniec.  

Blízki sa posmievali

Kartónové srdce, ktoré na Komenského zanechal s odkazom aj telefónnym číslom, aby sa mu očarujúca cyklistka ozvala, sa stalo zdieľaným príspevkom na sociálnych sieťach. Zrejme každý si vie predstaviť posmešky skeptických kamarátov a kolegov, ktorí sú buď už ženatí, alebo si žijú život „večného Petra Pana“. Takí považujú romantikov za trápnych. 

reklamná sprava

Hlasujte a vyhrajte!

Rozhodnite, kto bude KOŠIČAN ROKA 2017! Vyhrať môžete dovolenku v Turecku!

Zistite viac

Zavolal mu teda niekto? Podľa slov beznádejne zamilovaného muža sa mu ozývali takzvaní humoristi alebo ľudia, ktorí mu želali veľa šťastia. Aj to sa cení, veď dobrý žartík na každý deň vždy poteší. 

No našla sa aj dobrá duša s dobrou indíciou: „Podľa tvojho opisu to bude asi táto osoba. Skús ju kontaktovať.“ K správe dostal aj potrebné informácie a fotky, a tak sa pustil do ich skúmania. Nadobudol presvedčenie, že na 90 percent to bude ona.  

Kartónové srdce foto: Veronika Janušková
Kartónové srdce foto: Veronika Janušková

Stretnutie sa možno blíži

Samozrejme, kvôli krásnej neznámej takmer nespáva, a to najmä po jej poslednej správe. „Sľúbila, že sa stretneme. Odpísala minulý týždeň v piatok,“ povedal Stano a smutnejšie dodal, že odvtedy sa neozvala. 

Avšak aj prostredníctvom nás jej optimisticky odkazuje: „Prijmi moje pozvanie. Môžeme sa len stretnúť. Chcel by som ťa spoznať, aká si.“

Odkaz svetu

Stano sa priznal, že nikdy predtým nič podobné nevykonal. „Povedal som si, že aj keď to nebude dobré, urobím niečo spontánne, bez ohľadu na to, čo bude nasledovať,“ vyjadril sa presvedčivo zamilovaný Košičan. Verí, že všetko pozitívne, čo do sveta pošleme, sa v podobe niečoho pozitívneho aj vráti. Preto nasleduje hlas svojho srdca. „Nevzdávajte sa a berte prekážky ako výzvy. Strach a hranice sú len v našej mysli,“ odkazuje aj ďalším odhodlaným.  


(SZ)

Čítajte viac: pribehy

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím