PR 15.06.18

Vladislav Stanko chce poraziť SMER

archív foto: VS

Lokálpatriot, filantrop a úspešný podnikateľ zvažuje kandidatúru na primátora mesta Košice. Rodák z metropoly východu Ing. Vladislav Stanko, MBA, je Košičan celým svojím srdcom. Je aktívny však nielen na Slovensku či Česku, ale aj štátoch mimo Európskej únie. Dlhodobo mu nie je ľahostajná situácia v našej krajine a meste. Ako sám vraví, jednoducho nechce, aby sa našim Košiciam nadávalo „Rašice“  a nadobúdali tak nesprávny smer...

Mohli by ste nám povedať, kto je teda Vladislav Stanko?
Som riaditeľom Európskeho inštitútu v Prahe a konateľom organizačnej zložky Európskeho inštitútu v Žiline. Momentálne som aj externým doktorandom na Fakulte manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove v odbore Manažment. Dlhodobo podporujem vlastenecké aktivity a Slovákov v zahraničí, akcie Slovenského domu v Prahe, Slovenské národné slávnosti krajanov v Srbsku, Miss Folklór, ale i šach a charitatívne projekty. V prvom rade som však vlastenec a hrdý Košičan. 

Foto: archív VS
Foto: archív VS

Prečo zvažujete kandidatúru na primátora mesta Košice?
Z dôvodu otrasnej politickej situácie v Košiciach a celej SR, kde nevidím žiadnu štandardnú politickú stranu, ktorá by to s našou vlasťou myslela slušne a poctivo. Na základe vlastných skúseností pri kampani do VÚC 2017, kde som i svojím malým pričinením a odstúpením prispel k porážke Smeru v našom meste, ale hlavne na základe odozvy spoluobčanov, ktorým som sľúbil, že sa budem aj naďalej verejne angažovať.      

Čo by ste ako prvé urobili, ak by ste sa stali primátorom?
Volebný program plánujem predstavovať postupne, až spustím oficiálnu kampaň. Mojou víziou je vrátiť mesto Košičanom, aby činnosť magistrátu bola skutočne vnímaná ako služba občanom, aby sa nášmu krásnemu mestu už nikdy nenadávalo „Rašice“. Už bolo dosť štandardných strán, korupcie, rodinkárstva a klientelizmu. Cieľ pre mesto je efektívne hospodáriť, zrušiť parkovanie EEI, budovať zóny odpočinku a športu. Chcem pomôcť vrátiť šport do Košíc, aby to nefungovalo ako za primátora Rašiho. Hrdí sa titulom Európske hlavné mesto športu, ale pritom dopustí stratu vrcholového futbalu či basketbalu. Košice sú metropolou východu a najlepším miestom pre život, preto sa pokúsme všetci, občania, podnikatelia i úrady, pracovať na vízii, aby sa Košice stali vyhľadávanou metropolou pre občanov, turistov a investorov. V prípade úspechu je mojou prioritou konštruktívna politika v prospech občanov mesta. Musíme k nám pritiahnuť investície, zaistiť nové pracovné miesta, aby ľudia nemuseli odchádzať za prácou do Bratislavy alebo do zahraničia. Zabrániť rozdeľovaniu rodín a odchodu našich kvalifikovaných ľudí do cudziny. Potrebujeme kvalitnú infraštruktúru, stabilnú zdravotnú starostlivosť a podporu v sociálnej oblasti, s čím súvisí aj rómska problematika. Nedoriešených problémov v našom meste je skutočne dosť.

Budete kandidovať ako nezávislý?
Som vyhranene proti politike strany Smer a kauzám, ktoré ich sprevádzajú, ako aj proti ďalším koaličným stranám. Most–Híd a SNS vstupom do koalície jednoznačne dokázali, ako im na občanoch Slovenska záleží, ale nemám už ani dôveru k opozičným, tzv. štandardným stranám, preto budem v komunálnych voľbách 2018, tak ako aj do VÚC, kandidovať výhradne ako nezávislý kandidát. Bez podpory akýchkoľvek politických strán. Kampaň si budem financovať z vlastných zdrojov, prípadne z prostriedkov zaslaných na transparentný účet od občanov, sympatizantov či lokálnych právnických osôb.  

Foto: archív VS
Foto: archív VS

Aká je vaša politická minulosť?
Žiadna. Nebol som nikdy členom politickej strany. Minuloročné voľby boli mojou prvou a určite poučnou skúsenosťou v rámci kampane a politiky v SR. Som presvedčený, že nastal čas, keď nie politická príslušnosť, ale slušnosť, poctivosť, odbornosť a určitá pokora k verejnej službe pre občanov by mali byť hlavné výhody budúcich úspešných kandidátov v komunálnej či na úrovni celoštátnej politiky. 

Vladislav Stanko
Rodák z Košíc, vlastenec, filantrop a úspešný podnikateľ, ktorý okrem Slovenska a Česka pôsobí aj mimo Európskej únie. V spolupráci so Spoločnosťou Gen. M. R. Štefánika a Muzeom T. G. Masaryka už dlhé roky tradične organizuje v Muzeu TGM v Lánoch a v legendárnom divadle Semafor v Prahe oslavu štátneho sviatku 1. Československej republiky. V tomto roku, konkrétne 28.októbra, jeho okrúhle 100. výročie. Dlhodobo podporuje vlastenecké aktivity a Slovákov v zahraničí, akcie Slovenského domu v Prahe, Slovenské národné slávnosti krajanov v Srbsku, Miss Folklór, Slovenský kroj a pod. Sponzoruje charitatívne projekty, ako napríklad Pomozte dětem NROS a České televize, Nadaci Dagmar a Václava Havlových Vize 97, Krása pomoci Miss World Taťány Kuchařovej, Nadáciu Archa Chantal Chantal Poullin – Polívkové, Nadačný fond TREBBIA, Miss World DEAF nepočujúcich, ďalej slovenský a český šach, M SR a M ČR v šachu, Majstrovstvá sveta IPCA telesne postihnutých a mimo iné zamestnáva hendikepovaných občanov. Vladislav Stanko je riaditeľom Európskeho inštitútu v Prahe a konateľom organizačnej zložky Európskeho inštitútu v Žiline. Absolventom Žilinskej univerzity v Žiline,  fakulty špeciálneho inžinierstva, v odbore Bezpečnostný manažment (Bc. a Ing.) a momentálne externým doktorandom na Fakulte manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove v odbore Manažment (Ph.D.).

Zdroj:

http://www.vladislav-stanko.eu/
http://www.european-institute.cz/

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím