29.01.17

Fico vidí fašizmus v slovenskej politike

Foto: sita

BRATISLAVA - V slovenskej politike sú prvky fašizmu. Ústavní činitelia sa často vyjadrujú proti židovským spoluobčanom. Povedal v rozhlasovej relácii Sobotné dialógy predseda vlády a strany Smer Robert Fico.

Fico zároveň v súvislosti s Kotlebovou stranou dodal, že priamo označiť niekoho za fašistu nie je jeho štýl.

Kotleba ako kačica

„Ale na druhej strane, keď niečo chodí ako kačica, kváka ako kačica, vyzerá ako kačica, tak je to kačica. Ak si vezmeme všetky prvky, ktoré dnes vnímame pri tomto politickom zoskupení, môžeme hovoriť o tom, že tu máme reálne prvky fašizmu v slovenskej politike a proti tomuto sa chcem principiálne postaviť. Chcem sa postaviť aj proti tomu, že s takýmito ľuďmi bez problémov rokujú členovia opozície, predovšetkým strana SaS, ktorá hovorí, že sú tu nejaké body v ekonomike, ktoré ich spájajú. Nuž aj Hitler mal dobrý ekonomický program a dobre vieme, ako to dopadlo,“ povedal Fico, ktorý bol v relácii tradične sám, len s moderátorom.

Kto môže za nárast extrémizmu

Najlepšou odpoveďou na otázky súvisiace s nárastom extrémizmu na Slovensku je podľa neho to, aby štandardné politické strany tvrdili, že Slovenské národné povstanie je niečo, od čoho sa musí odvíjať slovenská štátnosť, moderná história krajiny, niečo, na čom má byť založená táto krajina, teda na silných antifašistických tradíciách.

„Nie je možné, aby v obciach Ostrý Grúň alebo Kľak, ktoré boli vyvraždené, mala Kotlebova strana 17 percent,“ dodal Fico. Podľa neho však podiel na náraste extrémizmu na Slovensku majú všetci, od médií, mimovládnych organizácií, cez školstvo až po rodičov.

Vládu Smeru, ktorej predsedá už desiaty rok, nemenoval.

SITA
Foto: sita

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím