15.02.18

Dávid Šalata: Cieľom je postup

foto: Veronika Janušková

Volejbalisti VK KDS - šport Košice zvíťazili vo svojom poslednom vystúpení v skupine o 5. až 9. miesto v našej najvyššej volejbalovej súťaži nad Starou Ľubovňou suverénne 3:0 na sety. Nedeľňajším triumfom si Košičania poistili piate miesto v tabuľke.  

Košičania zvíťazili nad mužstvom Starej Ľubovne vo všetkých vzájomných dueloch tejto sezóny. Ani v jednom zo štyroch prípadov nedovolili svojmu súperovi získať čo i len jediný set. „Zápas podľa skóre vyzerá jasne, no určite to nebolo jednoduché. Som rád, že sme potvrdili úlohu favorita a pripísali si ďalšie tri body do tabuľky,“ zhodnotil stretnutie asistent trénera Dávid Šalata. 

Osem zápasov bez prehry 

Zverenci trénera Richarda Vlkolinského preplávali skupinou o 5. až 9. miesto bez jediného zaváhania. Košičania sa tešili v každom z ôsmich stretnutí. Svojimi výkonmi i výsledkami tak žlto–modrí aspoň čiastočne odčinili nevydarený záver minulého roka a zároveň získali potrebné sebavedomie pred najdôležitejšou časťou sezóny. „Pre nás bol kľúčový hneď prvý zápas tejto skupiny, ktorý sme odohrali doma proti Myjave. Vydali sme sa svojou cestou a som rád, že sme dokázali nakoniec vyhrať vo všetkých stretnutiach. Rozhodne však nemôžeme hovoriť o povinnej jazde, pretože aj súperi v tejto skupine majú svoju kvalitu,“ konštatoval D. Šalata. 

reklamná správa

Vo štvrťfinále proti Svidníku 

Košickí volejbalisti obsadili po dlhodobej časti piate miesto, čo znamená, že v play-off si svoje zbrane skrížia so štvrtým tímom tabuľky zo Svidníka. S týmto súperom majú v prebiehajúcej sezóne vzácne vyrovnanú bilanciu. Z dvoch vzájomných zápasov sa v jednom prípade tešili Košičania, v druhom hráči Svidníka. „Šance sú pre oba tímy rovnaké. Myslím si, že rozhodne aktuálna forma, no my si veríme a chceme postúpiť,“ dodal odhodlane Šalata. 

Prvý zápas štvrťfinálovej série mali žlto–modrí odohrať v sobotu 24. februára na palubovke Svidníka, avšak kvôli povinnostiam v MEVZA Cupe sa so súperom dohodli na skoršom termíne. „Dohodli sme sa, že prvý zápas odohráme na ich palubovke vo štvrtok 22. februára. Následne košickí fanúšikovia si play-off zápas budú môcť vychutnať v sobotu 3. marca,“ objasnil Šalata.

Počas víťaznej osemzápasovej jazdy stratili volejbalisti Košíc iba dva sety. V prvom kole pri domácom víťazstve s Myjavou (3:1) a následne v ôsmom kole v Trenčíne pri rovnakom triumfe. foto: Veronika Janušková
Počas víťaznej osemzápasovej jazdy stratili volejbalisti Košíc iba dva sety. V prvom kole pri domácom víťazstve s Myjavou (3:1) a následne v ôsmom kole v Trenčíne pri rovnakom triumfe. foto: Veronika Janušková
Do Ľubľany nejdú na výlet 

Po prvom zápase play-off si to zverenci trénera Richarda Vlkolinského namieria na záverečný turnaj stredoeurópskeho MEVZA Cup do Slovinska. Košickí volejbalisti už reálnu šancu na postup nemajú. So ziskom piatich bodov im patrí predposledná – desiata priečka. Napriek tomu však nepôjdu do Ľubľany iba na výlet. „Náš prvý súper – Kranj je zdolateľný. Študovali sme si ich hru na videu a určite sa v tomto zápase pôjdeme pobiť o víťazstvo. V záverečnom dueli nás čaká extrémne náročný súper. Mužstvo Ľubľany už má istotu postupu do Final Four, takže to bude náš najťažší zápas spomedzi všetkých, ktoré sme v MEVZA Cupe odohrali. Každopádne vydáme zo seba maximum,“ uzavrel Šalata. 

 

Matúš Kozáček

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím