10.06.19

Košice žili skejtbordingom

foto: Iveta Vaculová
Kacejová
Monika Kacejová
redaktorka
Zdieľať:

Cassovia skate cup je medzinárodná súťaž v skejtbordingu, ktorá sa v Košiciach koná od roku 1991. 

Tento ročník pritiahol do metropoly východu vyše 50 jazdcov z Ameriky, Južnej Afriky, Argentíny, Peru, Maďarska, Česka a Slovenska. Dvojdňový program sa začal na námestí pred Kulturparkom tréningovými jazdami na špeciálne vyrobených prekážkach. 

„Do začiatku súťaže nám nestihli prísť nové prekážky na objednávku, tak sme museli urobiť svojpomocnú generálnu opravu tých starých, ktoré sú prispôsobené priestoru Kulturparku,“ uviedol organizátor CSC Juraj Tury. Podujatie sa potom presunulo k Dolnej bráne, kde v rámci festivalu Use The City prebehla exhibičná prehliadka najlepších skejtbordových trikov. 

reklamná správa

Chýba vám zub a odvaha sadnúť si do kresla?

Implantáty nahradia chýbajúce zuby na 100%. Kvalitný materiál a precízna práca sú základom úspechu.

Zistite viac

Vyhral Argentínčan

Hlavná súťaž bola znova pred Kulturparkom. Uskutočnila sa v dvoch kategóriách, a to jazdci do šestnásť rokov a nad šestnásť rokov. Prvú vyhral Košičan Dennis Horváth. V druhej kategórii bol najlepší Argentínčan Sandro Moral. 

Po hlavnej súťaži prebehla divácky obľúbená súťaž o najlepší trik. Predviedol ho Angelo Caro z Peru s trikom „540 bigspin flip“. 
Konkurencia bola naozaj silná, o čom hovorí aj umiestnenie domáceho reprezentanta Riša Turyho na štvrtom mieste. „Nevyšlo niekoľko trikov, neboli stopercentné. Rozdiely medzi výsledkami robili jeden až dva triky,“ opisuje výsledky brata J. Tury.  

Rišo už v nedeľu ráno cestoval do USA na ďalšie kvalifikačné preteky na olympiádu. 

Súťažiť prišlo vyše 50 jazdcov z Ameriky, Južnej Afriky, Argentíny, Peru, Maďarska, Česka a Slovenska.foto: Iveta Vaculová
Súťažiť prišlo vyše 50 jazdcov z Ameriky, Južnej Afriky, Argentíny, Peru, Maďarska, Česka a Slovenska.foto: Iveta Vaculová

Ozvali sa sponzori

Súčasnému ročníku hrozilo, že sa neuskutoční. Nakoniec sa z neho podľa organizátorov stal ten najlepší. „Doteraz sa na cupe nikdy nejazdilo tak kvalitne ako tento rok. Prispela k tomu aj vysoká účasť zahraničných jazdcov. Bola to neskutočná energia, neuveriteľné jazdy a triky, diváci boli hotoví,“ opisuje J. Tury. 

V apríli organizátori oznámili na sociálnych sieťach, že súťaž sa tento rok konať nebude pre nedostatok financií. Nakoniec dokázali zmobilizovať sponzorov aj fanúšikov tohto športu.

Výsledky Cassovia skate cup 2019

Kategória nad 16 rokov
1. Sandro Moral 
2. Kechaud Johnson 
3. Kristian Nguyen 
4. Richard Tury

Kategória do 16 rokov
1. Dennis Horváth 
2. Peter Šitár 
3. Hugo Katrenič 

 

foto: Iveta Vaculová

reklamná správa

Čítajte viac: sport sutaze

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím