03.07.17

Víťaz triatlonu Kubínek: Oplatilo sa prísť do Košíc

Tóth
Tomáš Tóth
redaktor športu
Zdieľať:

Ústrednou postavou 2. ročníka Ness City Triathlonu bol v Košiciach český šampión František Kubínek. Tri disciplíny zvládol za hodinu a 29 sekúnd. V cieli mal pred Bratislavčanom Simonom Brunovským vyše 49 sekundový náskok.

Český reprezentant František Kubínek si počas súťaženia stihol jedným okom omrknúť aj pešiu zónu v Košiciach. Pri triatlone v srdci nášho mesta si počínal suverénne, najlepší čas mal vo všetkých troch disciplínach.

„Oplatilo sa prísť do Košíc. Od organizátorov som mal zaplatenú cestu aj ubytovanie. V Košiciach som po prvý raz, ak ma pozvú aj o rok, tak prídem. Pri mojej výkonnosti a veľkom náskoku som si pri behu centrom užíval ten pohľad. Konkurenti ma netlačili, tak som mohol šetriť sily na nedeľňajšie preteky. Bol to dobrý platený tréning. Najviac som sa zapotil na prvých desiatich kilometroch na cyklistike, kde som si vypracoval náskok,“

Radšej jazero ako bazén

Aj ženská kategória spoznala v sobotu v Mestskom parku suverénnu víťazku. Bratislavčanka Ivona Miklóšová mala v cieli čas hodina a 52 sekúnd. Druhá Nikola Čorbová zaostala o 34 sekúnd.
„Vôbec som s týmto víťazstvom nerátala. Cez týždeň som sa zúčastnila 24 hodinového cyklomaratónu Slovakia Ring. V Košiciach som si chcela dobre zatrénovať,“ povedala nám Ivona Miklóšová, ktorá si tak dobre zatrénovala, až z toho bolo víťazstvo v ženskej kategórii. „Je to jeden z mojich najcennejších výsledkov v kariére. Určite mi dalo najviac zabrať plávanie. Nie som bazénový typ, viac mi vyhovujú jazerá. Ale stratu som dokázala zmazať na bicykli. Pri behu som si stihla pozrieť aj centrum, kde je košická Katedrála svätej Alžbety. Aj ľudia pri trati boli skvelí,“ pochvaľovala si.

Domáca trať je výhodou

Košičan Vladimír Sopko obsadil v mužskej kategórii štvrté miesto. Člen Triatlonového klubu Košíc tak nenadviazal na minuloročné druhé miesto. „Čakal som, že dopadnem lepšie. Už v bazéne po druhej stovke som cítil, že to nie je ono. Každopádne je to výhoda byť doma, lebo poznáte trať, prostredie. Pri trati som mal veľa kamarátov, kolegov, rodinu, len škoda, že som ich viac nepotešil.“

V súťaži štafiet patrili prvé dve miesta tímom PRO-BODY triatlon. Trio Carmen Mikušová, Pavol Halža, Lukáš Nemčík bolo o 53 sekúnd rýchlejšie ako trojica Michal Kocan, Peter Juraško, Marián Zimmermann. 


Palec hore za deti

Viete, kto mal v sobotu z triatlonu, teda skôr zo súťažného adrenalínu, najväčšiu radosť? No predsa deti. Aj tie mali svoju súťaž - Detský City triathlon a svojich malých veľkých víťazov. Lebo zvládnuť 40 metrov v bazéne, kilometer na bicykli a 500 metrov behu, ak máte šesť či osem rokov, je dôvodom na otvorenie minimálne detského šampanského. Organizátorom veľký palec hore za to, ako sa chopili šance rozhýbať aj tých najmenších. Tie slzičky šťastia, po azda prvom veľkom súťažení v živote, isto stáli za to.

 

Foto: Iveta Vaculová

 

Čítajte viac: ness triatlon

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím