20.01.19

Skvelý výkon! Paulína Fialková opäť na stupni víťazov

foto: tasr

AKTUALIZOVANÉ 

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila tretie miesto v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára s hromadným štartom na 12,5 km v nemeckom Ruhpoldingu. Ďalšia slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová skončila na 14. priečke. Zvíťazila Franziska Preussová z Nemecka.

Fialková sa v SP dostala na pódium po šiesty raz v kariére, vďaka tretiemu miestu sa dostala na čelo klasifikácie SP v pretekoch s hromadným štartom.„A ja budem mať nabudúce červené číslo,“ radovala sa v cieli Paulína Fialková.

Vo finiši si už verila 

„Som šťastná, trochu som sa obávala, že forma odchádza, alebo že úplne odišla. Pri tom pocitovom poklese som však schopná dostať sa na pódium, takže sa nemám na čo sťažovať. Šport je jednoducho krásny s tým, že raz klesáte, potom stúpate. Možno keby som bola v inom stredisku, tak budem aj vyššie, no Ruhpolding je špecifický, príjazd na strelnicu jednoduchý, vietor bol minimálny, streľba bola presná. Vôbec som nerozmýšľala, čo bude, no keď som na poslednej streľbe videla, že sú predo mnou dve pretekárky, ktoré mi bránili v pódiu, tak vtedy som už nad tým uvažovala. Na strelnici som sa dokonale koncentrovala a vo finiši si už verila.“

Sekundové straty rýchlo zmazala 

Veľké finále 5. kola patrilo v Ruhpoldingu ženám a dve slovenské biatlonistky sa pokúsili priblížiť absolútnemu úspechu, keď v Novom Měste na Moravě sa lúčili so starým rokom v „masse“ impozantne, prvým a druhým miestom. Celý záprah odtiahla zo štartu Kuzminová, nasadila ostré tempo, vytvorila si mierny náskok a úvodnú „ležku'“ začala strieľať ako prvá. Minula však prvý terč a hneď klesla na 22. miesto (+23,5). Paulíne Fialkovej patrila tretia pozícia, len 1,3 s za vedúcou Häckiovou, 18 žien zastrieľalo čisto.

Žezlo vedúcej ženy patrilo na chvíľu pred druhou streľbou ležmo aj Paulíne Fialkovej, po nej bola opäť tretia (+3,2). Kuzminová nabrala ďalší trestný okruh na štvrtom terči a znovu doháňala stratu (+37,1) z 21. miesta.

Prvú streľbu ležmo P. Fialková zvládla s jednou chybou na prvom terči, Kuzminová s dvoma na prvom a štvrtom. Poradie na čele sa premiešalo, Fialková klesla na 10. miesto, 22,8 sekundy za vedúcou Preussovou, Kuzminová až na 22. (+1:06,5).  Na záverečnú „stojku“ dokorčuľovala P. Fialková v nádejnej pozícii na 6. mieste, trafila všetky terče a odchádzala piata. Od 3. priečky ju delilo 4,9 sekundy, stratu veľmi rýchlo zmazala a bez väčších problémov a ohrozenia dobehla tretia. Anastasia Kuzminová taktiež záverečnú streľbu stojmo zvládla bezchybne a posunula sa na konečné 14. miesto.

  Na snímke vľavo slovenská biatlonistka Paulína Fialková. Víťazstvo si vybojovala Nemka Franziska Preussová (uprostred), druhá skončila Nórka Ingrid Landmark Tandrevoldová. Foto: TASR
Na snímke vľavo slovenská biatlonistka Paulína Fialková. Víťazstvo si vybojovala Nemka Franziska Preussová (uprostred), druhá skončila Nórka Ingrid Landmark Tandrevoldová. Foto: TASR
Výsledky - preteky s hromadným štartom na 12,5 km:
1. Franziska Preussová (Nem.) 32:34,0 (0),
2. Ingrid Landmark Tandrevoldová (Nór.) +0,2 (0),
3. Paulína FIALKOVÁ (SR) +15,1 (1),
4. Hanna Öbergová (Švéd.) +18,8 (2),
5. Lena Häckiová (Švaj.) +19,4 (1),
6. Irina Krivková (Biel.) +20,0 (1),
7. Linn Perssonová (Švéd.) +20,9 (0),
8. Marte Olsbu Roeiselandová (Nór.) +26,8 (2),
9. Anais Bescondová (Fra.) +27,4 (2),
10. Mona Brorssonová (Švéd) + 32,0 (1)
...
14. Anastasia KUZMINOVÁ (SR) +1:04,3 (4)

 

Poradie SP v pretekoch s hromadným štartom:
1. FIALKOVÁ 102 b,
2. Preussová 96,
3. Tandrevoldová 92,
4. KUZMINOVÁ 87,
5. Öbergová 74, 6. Brorssonová 71.

reklamná správa

V centre mesta rastie nové business centrum

Výhodou je zdravé pracovné prostredie a najmodernejšie technológie.

Zistite viac
    

(TASR, ROČ)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím