14.06.18

Slováci by radi siahli na štvrté zlato po sebe

zdroj: TASR

V roku 2019 sa u nás neuskutočnia len majstrovstvá sveta v hokeji, ale krátko po nich aj MS v hokejbale. Dejiskom šampionátu bude od 14. do 22. júna košická Steel aréna. A Slováci by doma radi siahli na štvrté zlato po sebe.

Priaznivci športu v našom meste si na budúci rok pred letom prídu na svoje. Po MS v hokeji sa v Steel aréne bude konať svetový šampionát v hokejbale mužov aj žien. V Košiciach sa tak zídu najlepší hokejbalisti z celého sveta. 

„Keď sme vlani v Pardubiciach tretíkrát po sebe získali titul, bavili sme sa o tom, že v roku 2019 by sme radi usporiadali šampionát na Slovensku. V roku 1999 sa MS konali vo Zvolene a my sme tam získali prvý titul. V roku 2011 boli majstrovstvá sveta v Bratislave, logicky teda voľba padla pri výbere dejiska turnaja na Košice. Druhého februára boli Košice potvrdené aj prezidentom svetovej federácie počas jeho návštevy v Steel aréne,“ konštatoval Július Száras, generálny sekretár Slovenskej hokejbalovej únie a šéf organizačného výboru.

reklamná správa

Dostať hokejbal viac do povedomia

„Chceme pokračovať v dobrých výkonoch, hodláme urobiť niečo výnimočné a krásne, aby si slovenskí fanúšikovia prišli na svoje. Trúfame si dosiahnuť štvrtý titul po sebe a prepísať tak hokejbalovú históriu. Je to však z roka na rok ťažšie. Ale treba si veriť. Chceme dostať tento šport viac do povedomia. Verím, že si to tu budeme užívať,“ povedal na tlačovej konferencii Jozef Stümpel, prezident Slovenskej hokejbalovej únie. 

Stümpel presne 365 dní pred MS oficiálne spustil webovú stránku šampionátu. Priznal, že v čase, keď už bolo jasné, že svetový šampionát v hokejbale bude v Košiciach, ešte nebolo rozhodnuté o tom, že Slováci sa na MS v hokeji predstavia v Steel aréne. 

„Keď nám hokejoví reprezentanti nastavia stopu, tak na to budeme chcieť nadviazať a ich výsledok ešte vylepšiť. Vstupenky na hokejbalové zápasy budú v celkom iných cenových reláciách ako na hokej. Takže na hokejbal môže prísť naozaj každý. Ja sa budem snažiť stráviť v Košiciach čo najviac času. Určite by som bol najradšej, keby bola Steel aréna na naše stretnutia vypredaná. A slovenská reprezentácia sa za priazeň isto odvďačí dobrými výkonmi,“ dodal prezident hokejbalovej únie.

reklamná správa

Klíma: Šanca pre mesto zviditeľniť sa

Výkonný riaditeľ Visit Košice Miloslav Klíma je rád, že v našom meste sa na budúci rok zídu desiatky reprezentačných tímov. „V Košiciach budeme mať hokej a potom aj svetový šampionát v hokejbale. Je to šanca pre mesto zviditeľniť sa a ja si želám, aby sa všetci návštevníci cítili v Košiciach ako doma. Slovákom želám, samozrejme, veľa úspechov, verím, že naši hokejbalisti titul obhája,“ podotkol M. Klíma.

Stanislav Petrík už len divákom
Dlhoročný hokejbalový reprezentant Slovenska, štvornásobný majster sveta a dvojnásobný najlepší hráč sveta za rok 2015 a 2017 Stanislav Petrík si už na MS v Košiciach nezahrá. Pred pol rokom tento skúsený brankár ohlásil koniec aktívnej činnosti. „Keby som mohol, tak chytám do päťdesiatky. Ale každý človek má svoje limity a už len pripraviť sa na posledné dva šampionáty bolo veľmi ťažké. Preto som sa rozhodol, že 20 rokov v reprezentácii bolo dosť,“ povedal Petrík, ktorý by svojim nasledovníkom doprial podobné úspechy, aké sám dosiahol. „Ak doma získame akúkoľvek medailu, bude to úspech, zlato by bola čerešnička na torte. Čechom naposledy tlak domáceho prostredia nepomohol. V Pardubiciach sme mali veľa fanúšikov a ja verím, že v Steel aréne to bude vrieť. Samozrejme, v hľadisku chýbať nebudem.“
Tóth
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím