04.09.20

V mužskej hádzanárskej extralige budú premiérovo dva košické tímy

ilustračné foto: TASR

Premiérovo s dvoma tímami z Košíc odštartuje cez víkend nový ročník Slovnaft handball extraligy (SHE) mužov. Titul obhajuje Tatran Prešov, ktorý je už tradične jasný favorit najvyššej slovenskej súťaže. Pre pandémiu koronavírusu uplynulý ročník nespoznal víťaza, Tatran predtým triumfoval v lige trinásťkrát za sebou.

Prešovčania v sobotu privítajú v dueli 1. kola nováčika HK Košice na lavičke s bývalým koučom Šarišanov Martinom Liptákom. Vicemajster MŠK Považská Bystrica sa po neúspešnej obhajobe triumfu v Slovenskom pohári stretne s MHC Štart Nové Zámky. HK Agro Topoľčany privíta v Partizánskom, keďže ešte nemá k dispozícii svoju zrekonštruovanú halu, družstvo HC Sporta Hlohovec a bratislavský ŠKP bude hostiť HáO TJ Slovan Modra. V nedeľu zakončí úvodné kolo súboj Košice Crows s HKM Šaľa.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Desať účastníkov

Extraliga bude mať v tomto ročníku desať účastníkov, teda o jedného viac ako naposledy. K deviatim z uplynulej sezóny pribudol druhý košický tím - HK Košice v ročníku 2019/2020 úspešne účinkoval v I. lige. Košice pred dvoma rokmi nemali žiadneho svojho zástupcu v najvyššej slovenskej súťaži mužov, teraz sa už môžu pochváliť dvojnásobným zastúpením.

„Najpodstatnejšie je, že sa po situácii, ktorá v uplynulých mesiacoch vládla, môžeme tešiť na nový extraligový ročník. Sme radi, že v SHE štartuje všetkých desať tímov. Dobrým testom pred začiatkom ligovej sezóny bol minulotýždňový turnaj Final 4 Slovenského pohára v Bardejove, kde sme si mohli v praxi odskúšať všetko, čo budeme musieť dodržiavať počas zápasov a pokračovať v tom aj počas celého ročníka. Očakáva sa, že Tatran Prešov bude naďalej dominantný, ale v extralige je potom viacero vyrovnaných tímov a súťaž môže byť vyrovnanejšia ako vlani,“ uviedol v tlačovej správe riaditeľ SHE Peter Brunovský.

reklamná správa

Zdravie a bezpečnosť sú prioritou

VVS, a.s. zodpovedne pristupuje k zabezpečovaniu bezpečnosti svojich zamestnancov aj odberateľov.

Zistite viac

Pokračovanie článku je na ďalšej strane. 

Čítajte viac: hadzana kosice

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím