18.03.16

Maroš Kasperkevič si to rozdá s bratrancom

Zajtra vstúpia volejbalisti VK KDS Šport Košice do play-off. Vo štvrťfinále čaká po základnej časti tretí tím extraligy šiesty Svidník. Séria hraná na dva víťazné zápasy sa začína o 19. hodine v hale hotelovej akadémie.

Nahrávač Maroš Kasperkevič začal uplynulú sezónu vo Svidníku. Do Košíc prišiel pred rokom v januári na hosťovanie a v lete sa potom stal hráčom VK KD Šport. Teraz bude mať možnosť zahrať si proti bývalým spoluhráčom.

Rodinný súboj

„S chlapcami zo Svidníka som v kontakte doteraz. Ale úplne najlepší je môj kontakt s nahrávačom Jakubom Hriňákom. Je to totiž môj bratranec, moja a Jakubova mamka sú sestry, takže to bude aj rodinný súboj. Pred play-off sme sa už s Jakubom podpichovali. Niekto z rodiny pôjde do semifinále naisto, verím, že to budem ja,“ hovorí M. Kasperkevič, ktorý zo Svidníka odišiel a jeho miesto nahrávača zaujal o štyri roky starší bratranec. Hriňák predtým pôsobil v Humennom, takže v jednom tíme sa ani nestretli.Rodák zo Starej Ľubovne vie, že papierovým favoritom sú Košice. Tie deklarovali už pred sezónou vyššie ambície. „Cez Svidník by sme mali ísť ďalej. No ľahké to nebude, súper má mladé, ale kvalitné mužstvo, ktoré vie odohrať aj veľmi dobré zápasy. Na druhej strane nech bude hrať Svidník akokoľvek, postup sa čaká od nás.“

Chcú si užiť sviatkyV sobotu večer sa partia začína v hale hotelovej akadémie, pokračuje na budúci týždeň v utorok vo Svidníku. Prípadný tretí duel by sa hral na Veľký piatok v Košiciach. „Nechceme partiu so Svidníkom naťahovať. Už doma by sme súperovi radi dali najavo, že sme lepší. Ak postúpime, mali by sme v semifinále naraziť na Nitru. Bude fajn, keď nám ostane dosť času na prípravu. Chceme len dvojzápasovú sériu, aby sme mali o týždeň v piatok voľno. Veď kto by si nechcel užiť v pokoji najväčšie sviatky v roku. Doma sme málokedy, tak máme motiváciu vyhnúť sa tretiemu zápasu,“ dodal M. Kaspekevič.
Foto: tasr
DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím