26.07.16

Modrí Draci uspeli v kadetskom derby

S prezidentom vodnopólového oddielu ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto Pavlom Komjáthym hodnotíme 15. ročník Memoriálu Rudolfa Štoffana, mládežníckeho turnaja vo vodnom póle. Dejiskom medzinárodného turnaja kadetov bol počas uplynulého víkendu bazén zrekonštruovaného kúpaliska Červenej hviezdy. „Košičan Rudolf Štof­fan bol vynikajúci hráč a neskôr veľmi uznávaný tréner najlepších slovenských klubov, československej i slovenskej reprezentácie. Náš klub už pätnásť rokov na jeho počesť organizuje vždy v lete kvalitný mládežnícky turnaj. Sme veľmi radi, že po ôsmich rokoch bolo dejiskom turnajových zápasov kúpalisko Červenej hviezdy, na ktorom Rudy kedysi hrával aj trénoval,” rozhovoril sa Pavol Komjáthy.  
pavol komjathy
Pavol Komjáthy po skončení turnaja dekoroval najlepšie tímy.
 

Tím organizátora na piatej priečke

Víťazom turnaja sa podľa očakávania stala reprezentácia Slovenska do 15 rokov. „Družstvo má za sebou spoločnú prípravu, už túto nedeľu cestuje do Srbska na neoficiálne majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie. V dobrom svetle sa ukázali chlapci z ukrajinského Ľvova, ktorí obsadili druhé miesto. Tretí skončili mladí sršni z Hornets Košice, štvrtá rumunská Oradea. Piata priečka patrila našim Modrým Drakom, posledná maďarskej Békéscsabe,“ zosumarizoval celkové poradie Pavol Komjáthy.  

Zdravá mestská rivalita

Modrých Drakov potešilo, že okrem Békéscsaby zdolali v poslednom turnajovom zápase v mestskom derby Hornets 11:9. „Oba košické tímy boli v špecifickej situácii, keďže boli oslabené o slovenských reprezentantov a, navyše, v tomto období majú tréningové voľno. Košické vodnopólové derby však majú vo všetkých kategóriách vždy zvláštny náboj, medzi družstvami vládne zdravá a motivujúca rivalita. Ani tento zápas nebol výnimkou. Pre oba tímy bol posledný na turnaji, mal celkom dobré tempo. Po dvoch turnajových dňoch sa naši mladíci dostali do obrátok a podali veľmi dobrý výkon. Zaslúžene zvíťazili,” informoval prezident klubu, ktorý za výkony na 15. ročníku Memoriálu Rudolfa Štoffana pochválil trojicu hráčov Modrých Drakov, Vargu, Kohúta a Vrbu.   Výsledky Modrých Drakov na turnaji:  Ľvov 10:15 Békéscsaba 12:6 Oradea 6:7 Slovensko 4:14 ŠK Hornets 11:9   (BL) Foto: Modrí Draci    

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím