10.03.21

Košickí študenti chcú svojím projektom pomôcť spoločnosti a svetu

Mladí študenti z Gymnázia Poštová 9 v Košiciach sa vo svojom voľnom čase rozhodli založiť si študentskú firmu s názvom Scribo. Ich cieľom je pomôcť spoločnosti a svetu a poukázať tak aj na dôležitosť ekológie a potrebu využívania recyklovaných materiálov.

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac

Vyrábať sa rozhodli voskové bezodpadové markre z recyklovaného vosku na bielu tabuľu, ktoré by mali postupne nahradiť zaužívané obyčajné fixky. Názov ich produktu je Scribo, ktorý je odvodený z latinčiny a v preklade znamená „ja píšem“.

foto: scribo
foto: scribo


reklamná správa

Klasické fixky, ktoré často vysychajú a tvoria veľké množstvo plastového odpadu sú podľa študentov zlým a dlhodobo neekologickým riešením. "Nápad pre náš produkt, sa spája s príbehom členky tímu, keď jej pri učení doma vyschli všetky fixky a potrebovala niečo, čo vysychať nebude. Preto sme hľadali možnosti písania na bielu tabuľu, ktoré by boli navyše aj ekologické. Naše markre sú vyrábané z nezávadného odpadu voskových tlačiarní, ktorý bol doteraz vyhadzovaný.

foto: scribo
foto: scribo

Voskové tlačiarne sú technológie rýchleho tlačenia pomocou voskových tyčiniek, využívané najmä na úradoch. Na zaistenie najlepších písacích vlastností do vosku pridávame farbivo, škrob a olej. Tieto ekologické markre sa pri písaní celé spotrebujú a neprodukujú tým nadbytočný odpad. Navyše nie sú založené na alkoholovej báze a preto nevysychajú a nezapáchajú. Našou ambíciou je postúpiť na súťaž medzinárodný veľtrh, kde sa stretnú študentské firmy z celej Európy. Veríme, že budeme úspešne reprezentovať naše gymnázium a pokračovať tak v stopách minuloročnej firmy Ren," uviedlol Jakub Mičko, člen projektu.

reklamná správa

(jm,lm,red, foto: scribo)

Čítajte viac: Košice študenti

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím