Prvýkrát na Slovensku skončila na skládkach menej ako polovica odpadu

Prvýkrát na Slovensku skončila na skládkach menej ako polovica odpadu. Napriek výsledku máme na Slovensku v skládkovaní rezervy. Informuje o tom organizácia Envi – Pak v tlačovej správe.
„K zníženiu miery skládkovania môže v budúcnosti pomôcť najmä triedenie kuchynského bioodpadu, ktoré je na Slovensku povinné od 01. januára 2021. Práve táto zložka bola v minulosti v zmesovom odpade najviac zastúpená, tvorila z neho takmer 50 percent,“ píše sa v tlačovej správe.
Triedenie kuchynského bioodpadu sa v štatistikách prejaví v budúcoročnom vyhodnotení. Povinný zber bioodpadu by mal byť podľa organizácie zavedený vo všetkých mestách a obciach na Slovensku okrem Košíc, Prešova a Bratislavy. Mesto Prešov má výnimku do roku 2022 a Bratislava a Košice do roku 2023.
Zdroj: (SITA, ta;bfe)
Odporúčané články

Nová Klinika zobrazovacích metód v Košiciach, spoločný projekt Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH) a Lekárskej fakulty UPJŠ, bude pôsobiť pod vedením profesorky Ingrid Schusterovej. Kardiologička a odborníčka na ultrazvukové zobrazovanie srdca prevzala poverenie viesť novovzniknuté pracovisko, ktoré integruje doterajšie Oddelenie funkčnej diagnostiky a Oddelenie rádiológie VÚSCH.

Inteligentné zariadenia dnes riadia osvetlenie ulíc, teplotu v budovách, senzory v továrňach a mnohé ďalšie systémy. Práve tieto zariadenia však môžu byť vstupnou bránou pre kybernetické útoky. Preto vládna jednotka CSIRT, pôsobiaca pod gesciou Sekcie kybernetickej bezpečnosti Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, otvorila v Košiciach nové Laboratórium hardvérovej a dátovej analýzy. Odborníci tu budú skúmať zraniteľnosti moderných technológií a pomáhať pri riešení kybernetických incidentov.

Ako informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Zuzana Drobová, prokurátor Krajskej prokuratúry v Banskej Bystrici podal 15. júla na Mestský súd Košice obžalobu za zločin machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe.