Košický kraj začal s opravou mosta medzi obcami Slanec a Nový Salaš za takmer 207-tisíc eur (FOTO)

Košický samosprávny kraj (KSK) začal s opravou mosta medzi obcami Slanec (okr. Košice – okolie) a Nový Salaš, ktorý prechádza ponad potok Bradlá. Rekonštrukcia za takmer 207-tisíc eur je financovaná z rozpočtu Košického samosprávneho kraja. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.
Košický kraj začal s jeho rekonštrukciou koncom mája, práce by mali podľa zmluvy so zhotoviteľom trvať 150 pracovných dní od prevzatia staveniska. Predpokladaný termín ukončenia je október 2022. Doprava na mieste je počas rekonštrukcie riadená dopravným značením, vozovka je zúžená po krajnici, most je však prejazdný.
„Na tomto moste došlo k prepadu časti vozovky po oboch stranách, čo ohrozuje bezpečnosť cestnej premávky. Most má takmer 70 rokov, nebol stavaný na takú dopravnú záťaž, aká je v súčasnosti. Okrem toho má šírku iba približne šesť metrov, takže prejazd po ňom bol možný iba v jednom jazdnom pruhu. Súčasťou rekonštrukcie bude jeho rozšírenie tak, aby po ňom bolo možné prechádzať v oboch smeroch,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.
>>>VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII<<<












Na mostnom objekte došlo k degradácií na vtokovej časti mosta, teda k rozpadu mostných krídiel, ríms, prepadnutiu časti vozovky a uvoľneniu kotvenia bezpečnostného zariadenia mosta. Stavebné práce budú okrem rozšírenia mosta po oboch stranách zahŕňať aj sanáciu spodnej a hornej stavby, rekonštrukciu mostného zvršku a vybudovanie zaisťovacích betónových prahov v dne koryta potoka.
Zdroj: (SITA, mt; mlu)
Galéria
Odporúčané články

Udalosť sa odohrala v piatok 15. 9. okolo 6.40 hodiny na zastávke MHD na Námestí Osloboditeľov. Zdravotne postihnutého muža okradol neznámy páchateľ a nezastavili ho ani zdravotné barle.

Tetovanie je pre mnohých viac než len farba vstreknutá do kože – je to umelecký prejav, spôsob výrazu a cesta k vlastnému naplneniu. Hoci mnohí považujú tetovanie za osobný a trvalý odkaz na svojom tele, málokto vie, že za každým tetovaním stojí nielen tvrdá práca, ale aj hlboká láska k umeniu. V rozhovore nám mladá tatérka Viktória alias Johnny priblížila, čo všetko táto práca obnáša.

Slovensko má obrovský potenciál v rámci geotermálnej energie a moderných technológií na spracovanie odpadov. Svoje o tom vie najmä odborník na slovo vzatý, dekan Fakulty baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológií (fBERG) TUKE, Michal Cehlár.