Starenka naletela podvodníkovi a prišla o takmer 8000 eur
Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach začal trestné stíhanie pre zločin podvodu v súvislosti s prípadom, pri ktorom pred pár dňami prišla o svoje úspory 81-ročná dôchodkyňa. Ako informovala hovorkyňa krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mésarová, starenku telefonicky kontaktoval neznámy muž.
Predstavil sa ako známy jej vnuka, ktorý si potrebuje požičať sumu 9000 eur. Dôchodkyňa uviedla, že toľko peňazí doma nemá. Mala teda pozbierať všetky peniaze, ktoré má doma a zvyšok vybrať z banky. Podľa pokynov neznámeho muža tak aj urobila. Peniaze, takmer 8000 eur, odovzdala na ulici neznámemu mužovi, ktorý s poškodenou ženou po celý čas telefonicky komunikoval. Keď neskôr so svojím príbuzným telefonovala, zistila, že ide o podvod a oznámila to polícii. Po páchateľovi, ktorému za tento skutok hrozí až 10 rokov za mrežami, polícia intenzívne pátra.
„Polícia opakovane zaznamenáva trestnú činnosť páchanú na senioroch prostredníctvom zaužívaných legiend. Osoby vyššieho veku sa pre svoju dôverčivosť, dobrosrdečnosť a nepoučiteľnosť stávajú často obeťami podvodov a krádeží. Podvodníci sa skrývajú v osobách, ktoré sa na seniorov obracajú s naliehavou prosbou o finančnú pomoc,“ dodala Mésarová.
Zdroj: (SITA, kh;mlu)
Odporúčané články
Vyšetrovateľ skončil vyšetrovanie prípadu, v ktorom si muž z Košíc zadovažoval zbrane a hromadil výbušniny, zároveň bola podaná obžaloba. Ako informovala hovorkyňa Krajskej prokuratúry v Košiciach Jarmila Janová, ide o mediálne sledovaný prípad z vlaňajška.
Najväčšia letecká udalosť roka sa po dvojročnej prestávke vracia do kalendárov leteckých fanúšikov. Medzinárodné letecké dni SIAF 2026 sa 5. a 6. septembra uskutočnia na letisku Košice.
Do dvoch dobročinných zbierok na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach možno prispieť už len zopár dní. Ako univerzita informuje na svojom webe, jedna zo zbierok je určená pre neziskovú organizáciu Oáza – Nádej pre nový život.