PR 11.10.18

Ďalšia veľkolepá módna show

foto: archív Zlaté šeky

Na začiatku boli dvaja vyhorení ľudia a onedlho to už bude piata Fashion Day & Show (ďalej len „FD/S“). Za touto akciou nestojí veľká firma, ani mnohočlenný tím, ale dvaja ľudia, ktorí aj v osobnom živote tvoria pár.

FD/S je módna prehliadka, v ktorej sa v jeden večer spája móda, hudobná a tanečná show, zážitkové jedlo a kvalitné šampanské. Po aprílovej premiére v Košiciach sa FD/S uskutoční aj 19. októbra 2018 v hoteli Yasmin. Michael Kováčik, ktorého ste mali možnosť vidieť na aprílovej FD/S, si tentokrát pre vás pripravil celoslovenskú premiéru novej kolekcie, no aj niečo navyše, čo šije špeciálne pre FD/S. Mladý návrhár so svojou kolekciou na pražskom fashion weeku zožal úspech, pretože vybočil zo svojej komfortnej zóny a okrem čiernej a bielej použil farby a tartan.

Okrem Michaela Kováčika uvidíte módnu prehliadku módneho salónu DeVenir Drahomíry Adamovej z Michaloviec a módneho butiku ADMAR, ktorý bude prezentovať celosvetovo známe značky ako Karl Lagerfeld, Patrizia Pepe, High a Pinko. Počas módnej show vás bude sprevádzať moderátor Braňo Polák, a Dara Rolins zasa spríjemní čas medzi prehliadkami. Po nich čaká hostí afterpárty v reštaurácii hotela Yasmin so známym DJ BORRA. Novinkou na tohtoročnej afterpárty bude Body Sushi – sushi na nahom ženskom tele. Modely budú predvádzať krásne finalistky súťaže MISS Slovensko.

To bolo len rýchle zhrnutie toho, čo všetko vás na októbrovej FD/S čaká. Zaujímavá je aj história doterajších FD/S, keďže nadchádzajúca je už piata v poradí. Organizátorska dvojica býva a pôsobí v Michalovciach, no dlhodobo ich to láka do Košíc, preto sa tu s FD/S radi realizujú. Doteraz spolupracovali s takými hviezdami, ako napr. Andrea Verešová, Lucia Hablovičová, Fero Mikloško, Jitka Klett, Karolína Chomisteková, spomínaný Michael Kováčik a mnohí ďalší. 

„Chceme, aby bola FD/S pre hosťa zážitkom,“ vyjadrila sa Lenka Roman Juročková, manažérka eventov. 

Foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week
Foto: archív Zlaté šeky

Hlavná myšlienka FD/S 

Výhodou FD/S je, že je to autorský projekt, organizátori ho môžu kedykoľvek meniť alebo prispôsobiť módnemu návrhárovi. Pri svojej práci sa už stretli s rôznymi, aj kurióznymi požiadavkami, ako napr. vrece slamy a iné. Hlavnou myšlienkou FD/S ale nie je to, aby sa predvádzali len najnovšie kolekcie, organizátori sa zameriavajú hlavne na módneho návrhára, jeho osobnosť, príbeh, úspechy a cestu k ich splnenému snu, tým je módna prehliadka, ktorú práve daný návrhár pripravil. Počas show má vždy módny návrhár ešte priestor, aby sa divákom a hosťom sám predstavil a prezradil niečo zo svojho života. FD/S je aj skvelá príležitosť, aby sa zviditeľnili miestni podnikatelia, ktorí vo svojich predajniach ponúkajú svetoznáme značky. 

Pýtali sme sa aj samotných organizátorov, prečo expandovali s FD/S aj do Košíc. Ich odpoveď nás milo prekvapila: „Košičiania sú fashion, aj pri obyčajnej prechádzke po námestí si pripadáme ako na módnej prehliadke. Čiže nadšenie pre módu vám rozhodne nechýba.“ Ďakujeme Lenke Roman Juročkovej za uznanie. Prezradila nám ešte aj niečo zo zákulisia. „Veľmi radi navštevujeme podobné módne udalosti u nás alebo vo svete a inšpirujeme sa. Zatiaľ si ale ideme svojou vlastnou cestou a model MÓDA, SHOW A JEDLO sa nám páči a osvedčil sa. Verím, že sa nám podarí v Košiciach zaviesť tradíciu na ročnej báze a prinesieme do Košíc viac uznávaných módnych návrhárov, nielen našich, ale aj zahraničných.“

V rámci show sa doteraz na FD/S predviedli Filip Jankovič – tanečník, huslista Marco Rajt, hudobná skupina Peter Bič Project a najbližšie to bude Dara Rolins. Ju považujú organizátori za veľkú výzvu. Pri otázke na hviezdne maniere nás organizátori odpoveďou opäť prekvapili: „Čím väčšia hviezda, tým krajší a ľudskejší charakter. Aspoň také sú naše doterajšie skúsenosti. Do budúcna už teda nemáme taký strach niekoho osloviť, našťastie, už za sebou niečo máme, preto sa aj známe osobnosti showbiznisu k nám stavajú trochu inak. Z Dary Rolins máme veľkú radosť a na jej vystúpenie sa veľmi tešíme,“ vyjadrila sa za FD/S Lenka Roman Juročková. 

„Počas organizácie už máme vybudované dobre vzťahy s produkčnou firmou, ktorá zabezpečuje obraz, zvuk a svetlá, choreograf je náš dobrý priateľ, tento rok už mám konečne dve asistentky, ktoré mi počas akcie pomáhajú. Jedna je nádejná módna dizajnérka a druhá študuje masmediálnu komunikáciu. Ak by sa naša firma do budúcna rozrastala o takýchto kvalitných ľudí, bude to pre nás len prínosom. Touto cestou by som rada oslovila aj neznámych, ešte neobjavených módnych návrhárov, nech nás kontaktujú, možno práve FD/S je pre nich cestou, ako sa zviditeľniť a začať svoj sen žiť naplno,“ dodala Lenka Roman Juročková – FD/S.

Foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week
 

Fashion Day/Show Košice

Na záver snáď už len toľko, že organizátorom držíme prsty a veríme, že Košičania ich snahu ocenia. Najbližšie sa teda uvidíme na Fashion Day/Show Košice práve 19. októbra 2018 v hoteli Yasmin, kde predstaví módny návrhár Michael Kováčik celoslovenskú premiéru svojej novej kolekcie, spoločenské a plesové šaty salón De Venir módnej návrhárky Drahomíry Adamovej a módny butik ADMAR Košice predstaví kolekciu zo značiek Karl Lagerfeld, Patrizia Pepe, High a Pinko. Všetko spolu s Darou Rolins. Tešíme sa a my tam rozhodne chýbať nebudeme.


Foto: archív Zlaté šeky 
(red)

Čítajte viac: moda

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím