PR 14.10.19

Galéria Shopping oslavuje narodeniny, vy vyhrávate

foto: archív oc galéria shopping

Obchodné centrá už dávno nie sú len o nákupoch, ale aj o stretávaní sa s priateľmi, kávičkovaní či zábave. Jedným z nich je aj OC Galéria Shopping, ktoré je neodmysliteľnou súčasťou nášho mesta a života Košičanov už 15 rokov. V rámci oslavy narodenín si pre svojich zákazníkov pripravilo veľké prekvapenie. 

Košičania bežne strávia voľný deň nakupovaním práve v OC Galéria Shopping. Veď, prečo by nie. Obchody od výmyslu sveta, voňavé kaviarne a reštaurácie s chutným jedlom. Deň plný nákupov môžu zakončiť napríklad v kine Ster Century Cinemas, ktoré sa nachádza priamo v obchodnom centre.

Svoje brány otvorilo v roku 2004

Myšlienka výstavby Obchodného centra Galéria Shopping vznikla už koncom 90. rokov. Svoje brány otvorilo v septembri v roku 2004. Ponúkalo 541 parkovacích miest a predajnú plochu s rozlohou približne 9 000 metrov štvorcových. V jeho priestoroch našli miesto predajne s neuveriteľne širokým sortimentom, služby, gastronomické zariadenie ako aj obchodný dom Kaufland, ktorý je jeho súčasťou dodnes. Už pri výstavbe prvej etapy sa plánovalo s rozšírením obchodného centra o druhú etapu.

V apríli roku 2008 bol položený základný kameň. Foto: Obchodné centrum Galéria Shopping
V apríli roku 2008 bol položený základný kameň. Foto: Obchodné centrum Galéria Shopping

Plán sa stal realitou a v apríli roku 2008 bol položený základný kameň.  Dokončenie stavby a zároveň otvorenie pre verejnosť bolo o rok na to v októbri. Rozšírenie ponúkalo nový foodcourt spolu s multikinom, bowlingom, ďalšie služby a parkovací dom.

Neustále vylepšujú servis

O šesť rokov na to, v septembri došlo k rozšíreniu predajne Kaufland o približne 1000 metrov štvorcových. Náročný stavebný úkon so sebou niesol dispozičné zmeny v rámci obchodného centra a relokácie prevádzok. Následne došlo k viacerým zmenám, ktorých cieľom bolo zlepšiť servis a komfort pre návštevníkov. Bola to napríklad zmena osvetlenia za úspornejšie LED svietidlá vo vnútorných aj vonkajších priestoroch.

„Galérke“ ako ju Košičania zvyknú nazývať, záleží na trvalej udržateľnosti životného prostredia, ktoré je základom kvalitného života. V decembri 2015 v parkovacom dome zriadili dobíjaciu stanicu pre elektromobily., ktorá si postupne našla veľkú obľubu. Vzhľadom na jej vyťaženie pracujú na tom, aby v najbližšej dobe v OC Galéria Shopping vyrástla nová rýchlo nabíjacia stanica, ktorá určite uspokojí  požiadavky vlastníkov elektromobilov.

„Galérka“, ako ju Košičania zvyknú nazývať, je s nami už 15 rokov. Foto: Obchodné centrum Galéria Shopping
„Galérka“, ako ju Košičania zvyknú nazývať, je s nami už 15 rokov. Foto: Obchodné centrum Galéria Shopping

Eskalátory patria medzi najdlhšie v strednej Európe

To však nie je všetko. V lete 2016 obchodné centrum inštalovalo vo svojich priestoroch nové eskalátory. Vedeli ste, že patria medzi najdlhšie v strednej Európe? Z novej dvojice eskalátorov meria dlhší 27 metrov. Na zhotovení sa podieľalo 37 odborníkov zo Slovenska, Českej republiky i Nemecka. Zmontovanie si vyžiadalo viac ako 1 080 hodín náročnej technickej a inžinierskej práce. Tie prebiehali v nočných hodinách, aby v čo najmenšej miere narušili chod obchodného centra a pohodlie zákazníkov. K zákazníckemu komfortu prispievajú aj nové toalety na 2. poschodí s moderným dizajnom. Tie sú na celkovej ploche 80 metrov štvorcových zariadené tak, aby poskytovali maximálny servis.

V apríli 2019 v centre pribudla interiérová šmykľavka. Táto atrakcia sa stále teší obľube nielen u najmenších zákazníkov.

V apríli 2019 v centre pribudla interiérová šmykľavka.  Foto: Obchodné centrum Galéria Shopping

V apríli 2019 v centre pribudla interiérová šmykľavka. Foto: Obchodné centrum Galéria Shopping


Narodeniny s poriadnou párty a prekvapením

Pätnáste narodeniny OC  Galéria sú dôvodom na poriadnu oslavu.

„Je to tiež príležitosť obzrieť sa dozadu. Spomíname na otvorenie centra, na prvé vízie, reka­pitulujeme, čo sa podarilo, akým vývojom prešlo a vytyčujeme si nové ciele. Prichádza obdobie, kedy ideme istým krokom smerom k vám. Vieme, čo pre vás, našich návštevníkov, chceme a snažíme sa byť stále na pulze doby. Chce­me byť nielen nákupným, ale aj oddychovým cen­trom, kde sa budete radi vracať a tráviť čas,“ hovorí Martin Paľko, manažér obchodného centra.

Chystá sa veľká oslava. Bude trvať päť dní od 14. do 18. októbra.  Foto: Obchodné centrum Galéria Shopping
Chystá sa veľká oslava. Bude trvať päť dní od 14. do 18. októbra. Foto: Obchodné centrum Galéria Shopping

Súťaž o auto

Žiadne narodeniny sa nezaobídu bez poriadnej párty. Veľkolepá oslava sa chystá aj v obchodnom centre. Pre svojich návštevníkov pripravili skvelú súťaž o nové auto.
Stačí, ak v období od 1. do 18. októbra nakúpite v ktoromkoľvek obchode Galéria Shopping Košice nad 20 eur, alebo využijete služby  gastroprevádzok, prípadne kina minimálne v hodnote 10 eur. Zaregistrujete svoj nákup na prízemí obchodného centra a ste v hre o úplne novú Škodu Scala! Výherca sa žrebujeme 18. októbra priamo v Galérii Shopping Košice.

Detskí zabávači

Samotná oslava bude od 14. do 18. októbra, kedy sa môžete tešiť na obľúbeného detského zabávača Uja Ľuba, kúzelníka Wolfa, vystúpenia šoumenov  zo Srandy Bandy či Paci Pac. Hlavné hviezdy narodeninovej oslavy budú hrdinovia obľúbeného seriálu Oteckovia. Okrem toho vás čaká množstvo sprievodných atrakcií a súťaží pre deti aj dospelých. Chýbať nebude ani narodeninová torta.


 

Čítajte viac: terasa nakupovanie

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím