PR 06.12.18

Halmi Place sa vracia

foto: Iveta Vaculová

Halmi Place (predtým Space) je opäť otvorené. Po trojmesačnej odmlke ožila staronová myšlienka viacúčelového a multižánrového priestoru. Pod jednou strechou tu nájdete reštauráciu, kaviareň, coworking space a debatnú miestnosť, kde si každý naplní svoju túžbu cestovať a rozšíriť si obzory v diskusiách o osobnom rozvoji. 

Jeden z troch nových majiteľov Halmi Place a nositeľ novej vízie, Michal Mačičák, bol už dávno stúpencom tejto myšlienky a členom samotnej komunity. Jeho rozhodnutie znovuotvoriť priestory viedla vášeň a pocit záväzku voči ľuďom, ktorí Halmi kedysi spoluvytvárali. „Nevedel som si predstaviť, že tento priestor v Košiciach nebude. Jedného dňa som sa zobudil s tým, že Halmi Place chcem,“ povedal M. Mačičák.

Súčasný Halmi Place nadväzuje na prvotnú koncepciu alternatívneho priestoru a odvážne expanduje. „Myslím si, že na tú pôvodnú myšlienku o tomto mieste sa dá pekne nadviazať. Juraj Karlík, bývalý majiteľ, tu vytvoril priestor, ktorý sa dá nejakým spôsobom zveľadiť, a túto myšlienku priestoru, kde sa spájajú rôzne veci, by som rád rozšíril.“ 

Zjednotenie štýlov stravovania

Koncepcia reštaurácie je tu povýšená na úroveň filozofického zážitku. Pre M. Mačičáka je najdôležitejšie to, aby sa tam zákazníci vedeli zdravo, kvalitne, vegetariánsko-vegánsky najesť: „Považujem to skôr za filozofický smer. V našom jedle by sa mala odzrkadľovať moja základná myšlienka prepájať východné a západné filozofické smery a mali by ju obohacovať naše špeciality pre zdravú výživu. Naše obedové menu je postavené na zásadách tradičnej čínskej medicíny. Na druhej strane, večerné menu pripravujeme podľa západných medicínskych smerov a západného prístupu k stravovaniu. Moja predstava je zamerať sa na najvyššiu kvalitu bezmäsitého stravovania v Košiciach. Naši kuchári sú kvalifikovaní a dokážu pripraviť unikátne menu, ktoré nekopíruje nám už známe koncepty ingrediencií a chutí.“ 

Špeciálne pripravené vegetariánsko-vegánske menu podľa receptov najvyššej kvality je len jedna zo súčastí, ktoré spoluvytvárajú túto „rodinno-filozofickú“ atmosféru v staronových priestoroch. 

Michal Mačičák, jeden z troch nových majiteľov Halmi Place. foto: Iveta Vaculová
Michal Mačičák, jeden z troch nových majiteľov Halmi Place. foto: Iveta Vaculová

Telo, myseľ aj duša

Halmi Place však ponúka omnoho viac. „Je to miesto, ktoré bude rozvíjať telo, myseľ a dušu. Je pre nás dôležité zamerať sa na všetky tieto tri základné časti podľa vzoru pôvodnej myšlienky kalokagatie v antickom Grécku (koncept ideálu, ktorý človek môže dosiahnuť pri harmonickom zosúladení fyzickej a duševnej stránky - pozn. red.). To by sa postupne malo pretaviť aj do našich spoločenských akcií. Pomaly sa vraciame k populárnym veciam, ako sú cestovateľské prednášky, prednášky o ekológii, o zdravom životnom štýle alebo o alternatívnom prístupe k životu, či dokonca diskusie zamerané na zlepšovanie osobného rozvoja.“ 

Už v tomto mesiaci sa Košičania môžu tešiť na zaujímavých hostí a výhľadovo aj na  hudobné koncerty, talk show, knižnicu, jogu či iné fyzické cvičenia podľa východných učení.

Exkluzívne miesto pre všetkých
Toto miesto dáva odvážne najavo svoju ašpiráciu stať sa najlepším miestom kultúrneho vyžitia v Košiciach a miestom, kde ľudia načerpajú novú inšpiráciu. Ponúka priestor pre otvorenú komunitu, kde sa ľudia budú môcť sami realizovať. Jednoducho povedané slovami kľúčového spolumajiteľa, bude to „exkluzívne miesto pre všetkých.“ Zažiť jedinečnú atmosféru Halmi Place môžete už teraz, v adventnom období. Ak túžite po vianočnom večierku v unikátnom štýle, časť priestorov si budete môcť rezervovať a ochutnať tak bohatstvo tejto kuchyne či nahliadnuť do tajov alternatívneho filozofického smerovania.

 

(NK)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím