PR 01.11.18

Jednoduché a konkrétne kroky na zvýšenie bezpečnosti v meste

foto: MŠ

 

Máte predstavu, ako udržiavať bezpečnosť v Košiciach?
Poriadok v meste si vyžaduje profesionálny a manažérsky prístup. Voči vandalizmu a kriminalite mám nulovú toleranciu. Máme v meste dostatočný rozpočet na posilnenie bezpečnosti. Hluk a vyrušovanie neprispôsobivých tolerovať nebudeme. Vymažem červené miesta z mapy kriminality. Kamerami alebo živými hliadkami. A musíme docieliť, aby pohľad na mestského policajta neevokoval pocit šikany, ale istoty. Ich primárnou funkciou nie je rozdávať papuče, ale udržiavať poriadok a bezpečnosť. Nie sú to len prázdne slová, pretože v dnešnej modernej dobe môžeme mať aj elektrických policajtov - kamery, snímače a pokrývať tak „hluché“ miesta v rámci mesta.

Aké konkrétne riešenia navrhujete?
Musíme vymeniť vedenie polície, zvýšiť počet policajtov a postarať sa o to, aby mali policajti opäť rešpekt a lepšie podmienky na svoju prácu. Každý Košičan by mal poznať svojho policajta. Toto je určite jeden z prístupov, ktorý by som zvolil v rámci nášho mesta.

Prečo je nutné zvýšiť počet policajtov?
Medziročne rastie počet obyvateľov v našom meste, preto je úplne logické, že musí rásť aj počet policajtov. Moderná veda a technika nám ale umožňuje urobiť policajtov oveľa efektívnejšími. Keď im dáme do ruky počítače pripojené na kamery, tak môžu byť na viacerých miestach súčasne. Kamerový systém nie je na to, aby bol len zapnutý, ale aby bol hlavne sledovaný.

Foto: MŠ
Foto: MŠ

Objednávateľ: Miroslav Špak Helsinská 1,  Košice, 040 13, Dodávateľ: KOŠICE:DNES MEDIA,, a.s., Protifašistických bojovníkov 11, 040 01 Košice, IČO: 43 890 270 

Vydavateľ nezodpovedá za obsah politickej reklamy.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím