06.11.19

Košice sú opäť centrom módy

foto: Veronika Janušková

Jedna z najvýznamnejších módnych udalostí na Slovensku a celosvetový koncept Fashion Week opäť zavítal do Košíc. V stredu sa začal už jeho šiesty ročník, ktorý potrvá do soboty tohto týždňa. 

Košice Fashion Week (KFW) dlhodobo spolupracuje s najlepšími slovenskými návrhárkami ako Jitka Klett, Zuzana Haková, Ida Sándor a Mišena Juhász. Dámy odprezentujú svoje kolekcie a predvedú nové kúsky vytvorené špeciálne pre toto podujatie. Zúčastnia sa aj odborných prednášok, na ktorých vyrozprávajú svoje osobné príbehy spojené s ich kariérou v kreatívnom priemysle. 

Podpora talentov

Možnosť predviesť svoj talent a kreativitu budú mať aj študenti zo škôl s umeleckým zameraním, ale aj deti z projektu Fashion Kid Lab, ktorý už niekoľko rokov v Kulturparku funguje. Program počas štyroch dní ponúkne okrem módnych prehliadok aj profesionálne prednášky a workshopy s cieľom podporiť talenty v kreatívnom priemysle. Témy budú zamerané na udržateľnosť prostredníctvom rozvoja lokálnych talentov a inovácií. Je to unikátna možnosť pre všetkých, ktorí sa chcú v tomto smere vzdelávať, rozvíjať svoj talent alebo rozbehnúť vlastné podnikanie

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac
 

Profesionáli a úspešní návrhári 

Najväčším lákadlom tohto ročníka je možnosť stretnúť profesionálov z celej Európy. Pozvanie prijal aj úspešný módny návrhár Jiří Kalfař, ktorý svoju kolekciu prezentoval na New York Fashion Weeku a jeho modely sa objavili aj na stránkach prestížnych časopisov. 

V rámci KFW je v Kulturparku aj showroom a obchod, kde si budú môcť návštevníci prehliadnuť a zakúpiť vybrané modely najlepších mladých návrhárov z celej strednej Európy. 

Vstupenky na módne prehliadky sú v predaji na webovej stránke Košice Fashion Weeku.  

Metropola východu ožije módou

Viac k téme

05.11.19
Metropola východu ožije módou

Foto: Veronika Janušková 

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím