11.04.16

Kde si môžete zajazdiť na koni

Prečo ľudia jazdia na koni a prečo to niektorí lekári odporúčajú? Jazdenie a celkovo kone pomáhajú ľuďom ako fyzicky, tak aj psychicky. Jazda na koni alebo len kontakt s ním má nezanedbateľný vplyv na ľudskú psychiku.

Jazdec sa učí so zvieraťom spolupracovať, ale tiež má zodpovednosť a starostlivosť o koňa. Kontakt s ním pomáha nielen ľuďom s telesným postihnutím, ale tiež pacientom s poruchami správania alebo s neurotickými ťažkosťami. Nuž a zdravé jazdenie zlepšuje držanie tela, pomáha telo spevniť a vyrovnať chrbát. Dokonca lekári jazdu na koni odporúčajú ženám, ktoré nemôžu otehotnieť. Kone pomáhajú prísť na iné myšlienky a zabudnúť na všetky starosti.  

Jazda na koni v Košiciach
Na koni sa naučite nielen jazdiť, ale aj ako sa oň postarať.

 

Kam na kone

Aj v okolí nášho mesta máme mnoho zariadení, kde si môžete na koníkoch zajazdiť. Dokonca máme priamo v meste jazdiareň. Kto by si však chcel urobiť výlet o pár kilometrov ďalej, tiež to nie je žiadny problém. Pozreli sme sa, čo jednotlivé zariadenia či ranče pre svojich návštevníkov ponúkajú.  

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Jazdiareň UVLF

Neďaleko centra mesta smerom na sídlisko KVP je jazdiareň, ktorá patrí Univerzite veterinárneho lekárstva a farmácie (UVLF). „Našou hlavnou činnosťou je zabezpečovanie výučby študentov našej univerzity. Tiež máme na starosti športovú činnosť študentov, zamestnancov univerzity, ako aj detí, mládeže a dospelých z blízkeho i širokého okolia. V našej jazdiarni organizujeme rad športových, spoločenských a kultúrnych podujatí a poskytujeme tiež chovateľskú a poradenskú činnosť," dozvedeli sme sa od Mariána Pavľaka, vedúci jazdeckého areálu. „V našom areáli si môžu záujemcovia nielen zajazdiť, ale aj ustajniť svoje koníky. A tých, ktorí sa boja na koňa vysadnúť, ale sa im páčia, pozývame na jarné drezúrne preteky, ktoré sa uskutočnia 16. apríla v našom areáli. Začíname o 10.00 hod. a vstup na podujatie je zadarmo."   Videopozvánka: Na akciu pozýva Marián Pavľák, vedúci jazdeckého areálu UVLF Košice.      

reklamná správa

Zdravie a bezpečnosť sú prioritou

VVS, a.s. zodpovedne pristupuje k zabezpečovaniu bezpečnosti svojich zamestnancov aj odberateľov.

Zistite viac

Ranč Šugov

Ranč Šugov bol otvorený v novembri roku 2000. Budova preš- la kompletnou rekonštrukciou a nadstavbou k bývalej veľmi zná- mej a obľúbenej turistickej chate Ryba. Po rekonštrukcii exteriéru a interiéru vznikol malý horský penzión rodinného typu v krásnom prostredí Národného parku Slovenský kras. „Cesta k nám trvá autom zhruba 40 minút a z autobusovej stanice odchádza pravidelne autobus. Vystúpiť treba na zastávke Medzev, rázcestie Šugov. Čaká na vás terasa s výhľadom do lesa, salónik s krbom, člnkovanie vo dvojici, čarovná lesná samota a zákutia, pasúce sa ovečky a koníky, krásne vý- hľady z okolitých vrchov, rybník, prírodná fontána. Pre deti sú cez prázdniny pripravené letné tábory s jazdením na koníkoch. Otvorené máme každý víkend od 10.00 do 20.00 hod," pozvala Košičanov Martina Timková.  

Za koľko si zajazdíte

Jazdiareň UVLF
Výučba jazdenia na veľkom koni (45 min.)
14,00 eur

Hipokemp Lesanka
Jazdenie na koni (30 min)
10,00 eur

Farma Hrašovík
1 tréning (45 min.)
12,00 eur

 

foto: Iveta Vaculová

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím