PR 15.06.18

Navrhni logo a vyhraj

foto: Stanica Košice

Košická stanica sa bude pýšiť novým logom. Možnosť vytvoriť ho majú samotní Košičania. Nemusíte byť odborníkom na grafický dizajn. Postačí vám dávka kreativity, pero a papier. Ak sa prejavíte, môžete získať zájazd do Prahy s ochutnávkou skvelého českého piva v Plzenskom pivovare. Navyše, váš výtvor bude známy nielen Košičanom, ale aj všetkým, ktorí do metropoly východu zavítajú.

Stanica Košice dnes už nie je tým, čo bývala – hlučným nástupišťom s kŕdľom holubov. Prešla totiž rozsiahlou rekonštrukciou, ktorú si pochvaľujú nielen obyvatelia nášho mesta. Dnes sa o nej hovorí ako o najmodernejšej na Slovensku.

Okrem toho, že je krajšia, poskytuje aj praktické využitie nielen pre všetkých cestujúcich. Je strediskom gurmánskych zážitkov i nákupnej horúčky. Nová stanica si však zaslúži aj nové logo. To by malo charakterizovať moderný vizuál i praktický obsah. Trúfnete si?

Praha na dosah

Pri tvorbe nového loga máte voľnú ruku. Je však dôležité, aby obsahovalo niečo, čo vystihuje Košice. Vyhrajte sa trebárs s farbami nášho mesta, žltou a modrou, no výber kombinácií je len na vás. Zakomponovať doň môžete vlaky, lístky, chutné burgre, rýchle presso... Skrátka čokoľvek, čo sa vám spája s košickou stanicou. Vaša snaha rozhodne nezapadne prachom. 

Logo jedného z vás zvíťazí a stane sa ikonickým pre Košice. Okrem toho výherca získa zájazd do Prahy pre dve osoby s ubytovaním, dopravou i ochutnávkou kvalitného českého piva. Navyše, na cestu dostanete bohatý piknikový kôš. 

Súťaž o nové logo stanice nie je limitovaná ani vekom. Takto ho navrhol osemročný Matúško. Foto: mk
Súťaž o nové logo stanice nie je limitovaná ani vekom. Takto ho navrhol osemročný Matúško. Foto: mk

Ako sa zapojiť

Na tvorbu nového loga nemusíte byť grafikom – odborníkom. Stačí, ak máte kreatívne myslenie a dobrý nápad. Vezmite pero alebo ceruzku a papier. Svoj náčrt môžete následne odfotiť alebo oskenovať. Ak si však trúfate, môžete ho vytvoriť aj v grafickom programe, no pokojne postačí aj všetkým známy skicár, ktorý obsahuje snáď každý počítač.

Na prepracovanie svojich návrhov máte dostatok času. Na mail sutaz@kosicednes.sk ich totiž môžete posielať oddnes, 15. júna až do 19. novembra.

Rozhodnú lajky

Potom všetko ostáva už len na lajkoch, ktorými môže široká verejnosť oceniť váš výtvor na Facebooku KOŠICE:DNES. Súťaž s hlasovaním o nové logo stanice bude prebiehať od 20. novembra do 5. decembra. Meno víťaza sa dozviete 7. decembra v poste na našom Facebooku.
Odmenený však nebude len tvorca vybraného loga s najväčším počtom lajkov. Aj hlasujúci môžu získať chutnú cenu - menu vo Food PARK Košice podľa vlastného výberu pre dve osoby a kartón piva Šariš k tomu.

Foto: archív kd
Foto: archív kd
Už viac než 150 rokov
Košice sa dnes pýšia modernou, čistou a priestrannou stanicou. Pred viac než 150 rokmi však vyzerala celkom inak. Prvý skúšobný vlak prišiel do Košíc v júli 1860, pričom v auguste začala košická železničná stanica fungovať normálne. Jej výzor poznáme len z dobových malieb a kresieb. V roku 1886 k nej pribudla pošta a o päť rokov bola upravená aj centrálna budova v štýle francúzskej novorenesancie. V roku 1974 historickú budovu nahradila nová moderná stanica, ktorá sa kapacitne výrazne zväčšila. Posledná rekonštrukcia bola v roku 2016. 

(SZ)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím